Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szaktól eltérő (akár szabvál...

Szaktól eltérő (akár szabvál akár nem) tárgy felvételére hogyan lehetne lehetőségem? Pl. Villamosmérnök képzés mellett, szerves-kémia tanulása

Figyelt kérdés

Ppke egyik szakén gondolkozom( [link]


"A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 80 kredit az alábbi területekről:

természettudományi ismeretek (analízis, algebra, diszkrét matematika, valószínűség-számítás, matematikai statisztika, szerves kémia, biokémia, molekuláris biológia, molekulafizika) területéről 30 kredit;"


Pl. nekem nem tanítanak bioszos- kémiás tárgyakat de kellenének ugyebár. Mi a megoldás?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. aug. 3. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy tudod felvenni, mint bármelyik más tárgyakat. Nem értem a kérdésed, komolyan. Nemtom, nálatok milyen rendszer működik, mi Neptunt használunk, ott egyszerűen kiválasztod, hogy ne a mintatantervi, hanem az összes intézményi tárgyat listázza. És akkor a komplett egyetem minden szakának tárgyai közt böngészel. Tudsz keresni név vagy kód alapján. Legcélszerűbb megnézni az adott szak mintatantervét (ami elérhető a neten, úgy mint a sajátod is), és abból kinézni tárgyakat. És akkor a kóddal már célirányosan rá tudsz keresni és fel tudod venni a tárgyfelvételi időszakban. Ha más szak tárgyát veszem fel szabválként, akkor én előtte mindig írok az adott oktatónak, hogy xy vagyok, yx szakos, és felvehetem-e a tárgyat, esetleg nem javasolja valamiért vagy mi a helyzet. Ugyanis van, hogy nincs előfeltétel, mégis elvárás, hogy az adott szakon tanulj ahhoz, hogy elvégezd. Ezeket jó előre tisztázni.


És akkor amit felveszel pluszba, az mind a szabadon választható kreditjeidből megy. Ha ezt túlléped, akkor utána majd fizetned kell értük.

2018. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!


A kérdés onnan ered, hogy BME-n első félévesként csak az 'enyémeket' az én szakomhoz ajánlott szab illetve kötválakat listázta, habár lehet én voltam béna.


DE nagyon örülök, hogy akkor rosszul gondoltam, furcsálltam is, hogy milyen megkötött a rendszer! A köröket le tervezem futni és a pénz nem prioritás, gondoltam, ha a szaknak költsége van a tárgyaknak is lesz. De így hogy gyk-n kiderült nem kellett feleslegesen zavargálni hülye kérdésekkel az oktatót!


Tényleg köszi!

2018. aug. 3. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!