Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ingyenes szakmákat...

Milyen ingyenes szakmákat javasoltok 2 évre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, milyen olyan szakmákat ismertek, amik Okj-s 2éves ingyenes, vagy 2 éves és ingyenes.

Eddig van 1 érettségim, és egy szakmám, 2 év tanulásra még akarok valami eltérőt az eddigitől.


Most kicsit össze szedetlenül/zavarosan, leírom mikre gondoltam. :D


Amik érdekelnek, valamilyen grafikai, grafikus, rajzos dolgok.

Mindig mondták nekem hogy miért nem grafikusnak mentem, mert elvileg jól rajzolok.

Szóval, számítógépen, vagy ceruzával ügyködő dolgok érdekelnének.

De picit tartok a nagyon sznobos légkörtől. Megnéztem egy sulit, és annyira nyomatják a "művészetet hogy.. ja.... :D



Vagy valami olyan iskola is érdekel ami kicsit a filmes világban mozog.

Most nyilván nem leszek hiper szuper rendező vagy mi, nem is erre gondolok. :)

Hanem Pl vágás, hát ilyen tuti nincs de cgi szerűséggel dolgozó. stb

Vagy ahol egyszerre lehet tanulni a filmes/sima vágást, + photoshop stb.


Anyám még fényképészt is nézet. Most bele gondolva az nem is olyan rossz mert hobbinak is jó.


De nem nagyon tudok dönteni, főleg úgy hogy nem is ismerem az összes választást.


Igazából olyan érdekel ami nem csak teljes állású állásként, hanem hobbi-ként is lehetne űzni.


Pl a jelenlegi szakmámban dolgoznék rendszeresen, ez pedig egy kis plusznak ott lenne.



2018. aug. 4. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A filmes részhez tudok hozzászólni egy kicsit. Schola Europa (keletinel van) van ilyen/ilyesmi képzés. Ha nem akarsz 2 évet elvesztegetni az idődből akkor ne kezdj bele, 2 közeli ismerősöm is ott végzett, 0 munka, az egyik adatrögzítő melót talált 140 ért, a másik ismerősöm munkanélküli. :d
2018. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
+1 Fényképészetet szerintem magadtól tanulható, ehhez nem kell "szakma", viszont elég drága hobbi.
2018. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: "fényképészet magától tanulható" xD


Kérdező: 3D-s számítógépes animáció?

2018. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
DUE FOSZK televíziős müsokészítö?
2018. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a a válaszokat.

Még utána nézek amiket mondtatok.

2018. aug. 5. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!