Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikatanár végzettség...

Informatikatanár végzettség után lehet mesterképzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek infó tanári végzettsége van, amit főiskolai diplomának hívtak akkor. (Azt mondta angolul is megkapta, és BSc van ráírva.)


(Gondolom Magyarországon nem lehetséges ez az egész.)


Pont beszéltük, hogy Angliában/Skóciában csak 1 éves a mesterképzés, és felmerült neki, hogy valamiképp elvégzi akár levelezőn.

Angol egyetemek oldalán azt írja, hogy bármilyen informatikai területű BSc végzettség elég az MSc-re. Az informatika tanári végzettséget is beleszámolják/elfogadják vajon egy az egybe?



2018. aug. 5. 02:15
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Olyan nem létezik hogy infótanár BSc végzettség. Olyan van hogy informatika BSc tanári szakiránnnyal. Ezzel a diplomával nem taníthat. Ahhoz hogy tanári diplomát kapjon valóban mesterképzest kell elvégezni ( a tanári mesterképzés MA, nem pedig MSc).

Szóval itt az a kérdés, hogy milyen szakra akar menni. Az adott szak nemcsak a diplomát, hanem a szakirányt is nézi. De általában igen jelentkezhet bármilyen infós mesterképzésre, mivel nem tanári végzettsége van, hanem csak a szakiránya volt tanári. De utána kell járni.

2018. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már miért ne taníthatna? 10 éve tanít gimiben...


Pontosan nem tudom hogy hívják a szakok neveit, de szerintem érthető. Azt mondta főiskolai tanári diplomája van informatikai szakiránnyal (valami ilyesmire emlékszem), tehát nem egyetemi diploma. (Gondolom osztott képzés, ha jól tudom 4 évet tanult.) És manapság a főiskolai diploma az a BSc.


És hogy tudna-e mesterképzésre menni, ha nem pedagógiából menne MSc-re, hanem mondjuk mérnökinfó vagy proginfóból?

2018. aug. 5. 12:22
 3/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Főiskolai oklevelét. Az áll benne, hogy számítástechnika szakos tanár.


Szóval ez mennyiben más?

2018. aug. 5. 12:28
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

A "manapságot" ne keverjük a múlttal. Akkor neki nem BSc diplomája van!

És igy már nehezebb a helyzet. Mert akkor ez az adott egyetemen múlik, hogy elfogadja (értsd beszámítja e) a főiskolai tanári diplomát úgy mintha informatika BSc lenne. Véleményem szerint ezzel nem lehet gond! De mindenképp utánajárást igényel az adott egyetem adott szakánál!

2018. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Ja és még valami. Biztos hogy a régi, osztatlan képzésben szerezte a diplomáját, valóban 4 év után.

(A BSc 3 éves képzés)

2018. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Fú, hát itt nagyon sok hülyeség elhangzott!

Kezdjük:

Jelenleg egyfajta képzésre lehet jelentkezni, és közben a 2-3. év körül kell döntened, hogy 4 vagy 5 évig akarsz járni. Azaz bachelor (BSc) vagy master (MSc) diplomát akarsz. Az előbbivel csak általánosban taníthatsz, utóbbival gimiben is. Valamint más fizetési besorolásba kerülsz. Tehát mindkét képzés osztatlan! Utólag is biztos van vmi lehetőség, de ezt nem tudom. Volt olyan kollega, aki estin elvégezte, de ez még a 90-es években volt. (Régen már a felvételikor eldőlt. Másik képzés, a tananyag 90%-ban ugyanaz volt.)

A BSc amúgy változó hosszú, nem csak 3 év lehet, van 3,5 éves (mérnöki szakok), van 4 éves (dietetika) is.

Azt hogy egy angol egyetem mit fogad el az tőlük függ.

2018. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

Elmondanád hogy mi volt a hülyeség????

A kérdező nem is a tanárképzés iránt érdeklődött....De hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba a jelenlegi tanárképzés osztatlan, vagyis nincsen BSc/MA fokozata. Ez a lényege.

Ja és azt senki nem vitatta hogy van nem 3 éves BSc szak, de az info 3 éves...

Szóval aki hülyeségeket beszél az nem én vagyok.

2018. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Aki a 4 éves képzést végzi, az miért csak általánosban taníthat? Ismerősöm márpedig 4 évig járt, tehát nem MSc (vagy MA már nem is tudom), de mégis gimiben tanít. Szóval ez téves infó feltételezem.


Bár a leírtaktól már kicsit meg is kavarodtam...

2018. aug. 5. 23:08
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem téves infó. Akinek 4 éves főiskolai diplomája van, nem taníthat középiskolában (mármint állami suliban). Nyilván magángimiben, esetleg egyházi gimiben nem nézik olyan szigorúan. Illetve ha jól tudom egyes nyelvszakoknál vannak kiskapuk. De nekem konkrétan van ismerősöm akit 2013-ban bocsájtottak el gimnáziumból, mert csak főiskolai diplomája van. Sőt a régi rendszerben olyat is lehetett, hogy pl 2 szakos tanárnak az egyik szakja egyetemi, másik főiskolai. Ő ha gimiben tanít, akkor csak az egyetemi végzettségű szakját taníthatja.

Elég bonyolult a rendszer, mert 3 féle tanárképzésből kikerülő tanárok dolgoznak: régi osztatlan, bologna tanári, új osztatlan.

2018. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Néha (pl tanárhiánymiatt) felvesznek. Általánosban még nagyobb a káosz, (az alsó tagozat megint más). Szóval ne ismerősökkel dobálózzunk, mert a magyar jogrendszer elég szigorú, és nem nagyon lehet betartani, a tanárhiány miatt! Van iskola, ahol 9 tanár hiányzik, túlórákat meg nem fizetik!!!
2018. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!