Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte matematika bsc vagy BME...

Elte matematika bsc vagy BME villamosmérnök bsc nehezebb, melyiket érdemesebb elvégezni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 7. 01:15
 1/4 anonim válasza:
20%

Ha full matekos vagy akkor a villamosmérnöki nehezebb a fizika miatt, ha meg csak simán jó vagy matekból és érdekel a fizika, elektronikus eszközök, akkor a matematikus lesz nehezebb.


Villamos jobban megéri.

2018. aug. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Vedd még számításba az elte programtervező informatikust is, hátha tetszik. Szerintem is a villanykar a legjobb, de az elte matek se rossz ha például deep learningre, mesterséges intelligenciára szakosodsz.
2018. aug. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Hát nem a fizika nehéz a VIK-en az biztos. Szerintem ami nehézséget okoz, az az hogy néhány oktató nem tudja hogy kell laikusoknak magyarázni, tanítani, és az elvárások sincsenek összhangban a színvonallal. Tipikusan az IIT a legszemetebb tanszék, de a HVT-sek se normálisak sokszor, de ott legalább akad egy két jó oktató.

Azt hogy melyik a nehezebb nem lehet megválaszolni, szerintem ezt te is tudod. Én villanyra járok az első év szar utána javul a helyzet, de tele van a tanterv hibákkal, és van pár szemét oktató az tény.

2018. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Baluba ***** válasza:
16%

A melyiket érdemes elvégezni az egy nagyon szubjektív kérdés, a jövőbeli céljaidon múlik.


A nehézség tekintetében két dolgot említenék meg. Egyrészt bár az ELTE matekon nevetségesen alacsony a ponthatár, hagyományosan itt van a legtöbb 450+ felvételi pontszámmal bíró hallgató, szakokat nézve. A másik, hogy ELTE matekon az időben végzők aránya nagyjából egyhatoda-egynyolcada a felvetteknek.

2018. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!