Mennyire piacképes ez a bölcsész szak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pályaválasztás előtt állok. Amit tudni kell rólam: humán beálítottságú vagyok inkább,de azért a reál tantárgyakat is szeretem. De a történelem, a nyelvtanulás azért közelebb áll hozzám. Jelenleg a ,,keleti nyelvek es kultúrák" szakja érdekelne. Nézegetten már a felvit,és olvasgattam tanterveket. Viszont nem világos számomra,hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni diploma után. Megéri belevágni ebbe a szakba? Vagy inkább válasszak mást? Kérlek Titeket,hogy kíméljetek a BÜFÉSSZAK szótól.

2018. aug. 7. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
A nyelvszakok semmilyen esetben sem büfészakok. Ha beszélsz nyelveket és van egy diplomád biztosan lesz állásod. Szerintem azon gondolkodj el, mennyire élveznéd az olyan munkákat, amiket ezzel a szakkal lehet csinálni (ezeket megtalálod a felvi.hu-n)
2018. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez jó. A bölcsész szakok többsége nem jelent jó elhelyezkedési lehetőséget. Értem ezt úgy, hogy inkább csak az számít azokon a helyeken, hogy legyen diplomád, és beszélj nyelveket. A diploma típusa a legtöbb esetben irreleváns. De te is tudod, hogy nem a bölcsészek után kapkodnak a multik, stb. Ezeket azért ranulja az ember, mert érdekli/szereti, nem azért, hogy a munkaerőpiacon kapkodjanak majd érte.
2018. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
A piacképes szót nem használnám a bölcsész szakokra. 2-essel tudok egyetérteni.
2018. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Igazából Keleti nyelvek&kult egy jó szak, de nagyon fontos, hogy azon belül mit tanulsz.

ELTÉ-n pl ide tartozik a görög, török, tibeti, mongol,koreai, kínai, japán, perzsa (iráni), héber, indiai, arab.


Ugye egyet kell ezek közül választani, mint főszak a jelentkezéskor. Namármost ezek között azért van némi eltérés, például a tibeti a munkaerőpiacon valószínűleg nem annyira keresett, mint egy arab, kínai vagy török.


Életképes szak, csak tudni kell jót választani. Ez persze elhelyezkedési szempontból van nézve, ha te olthatatlan vágyat érzel, hogy tibetiül tanulj és te legyél a következő generációs tibeti irodalomtörténet/nyelvészet professzora, akkor hajrá. Csak a nézőpont ilyenkor teljesen más.

2018. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Gratulálok az utolsó válaszolónak,süt róla az értelem. A többieknek nagyon szépen köszönöm a kedves és segítő válaszaikat.
2018. aug. 11. 07:00
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó vagyok. Mi rosszat mondtam? Bölcsészkarra járok én is, talán sejtem miről beszélek...
2018. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem neked szólt, volt egy másik komment (szokásos meki sütögetés, büfészak, stb.), csak azt törölték.
2018. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a kellemetlenségért,valaki letörölte a hozzászólást.
2018. aug. 11. 21:44
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Én szeptemberben kezdem az arab szakot.

Akikkel beszéltem azt mondták, hogy van rá kereslet (és lesz is). Ugyanígy a kínaira és a japánra is.

2018. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Viszont ha arab akkor inkább a Pázmány :) kevesebb ember van és jobban dícsérik
2018. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!