Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség továbbtanulásban?

Segítség továbbtanulásban?

Figyelt kérdés

2019.ben fogok jelentkezni a felsőoktatásba és nem tudom melyik irányba induljak tovább. Jelenleg közgazdaságtani szakközépben tanulok, de nem érdekel ez az irány. 3 irány érdekel:

1. orvosi (nem vagyok benne biztos h képes lennék egy kémia vagy fizika emeltre, illetve sok évet kell tanulni és nagy felelősség)

2. rendőr-nyomozó (eléggé veszélyes és hát gondolom sok évbe kerül míg a ranglétán felkapaszkodhatnék, sok unalmas papírmunka?)

3. jogi (ez nyújtja a legbiztosabb megélhetést, de külföldön nem érek semmit az itteni diplomámmal, alapvetően érdekelnek a joagink stb.)

Rólam annyit h jó tanuló vagyok (tanulmányi pontjaim 100 pont felvételin), nem okozna gondot a nagy tananyag mennyisége. Hogyan tudnám eldönteni, h mégis mi akarok lenni?



2018. aug. 8. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudod legegyszerűbben eldönteni, hogy nem azt a pár évet nézed, amit egyetemen eltöltesz, hanem azt a több évtizedet, amelyen keresztül dolgozni fogsz. Aszerint válassz szakot, hogy melyik munkát végeznéd a legszívesebben. Ha nem okoz gondot a tananyag nagy mennyisége, akkor miért vagy bizonytalan egy kémia emeltet illetően (a fizika nem éri meg)?
2018. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Általánosban szinte semmit nem tanítottak kémiából, középsuliban 1 évig tanultam szóval elég hiányos a tudásom és nekem elég magolós tárgy.. a matekes része megy, de a sok képlet meg stb nem igazán
2018. aug. 8. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Jól belőtted a legnehezebb szakokat magadnak :D


Ezt kár másoktól kérdezni egyébként, mi nem dönthetjük el és nem vezethetjük az életedet egy bizonyos irányba.


Neked kell döntened erről maximális szinten.


A tanulási mennyiséget, a követelményeket, a jövőbeli lehetőségeket és bérezési szinteket nyugodtan felejtsd el. Ezek semmit nem érnek. Hiába adnak valamiért több pénzt, ha nem szereted/utálod.


Tekints el mindentől, és vezesd le magadban, hogy mi miért lenne jó és miért nem. Mit miért tudnál élvezni, és mit miért utálnál. Elő fog bukkanni a három között egy olyan, amivel hirtelen a semmiből elkezdesz majd szimpatizálni. Az a megoldás.

2018. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Én orvostanhallgató vagyok, így az egyik szakkal kapcsolatban tudok írni pár szót.

Csak és kizárólag akkor menj orvosira, ha nem tudsz mást elképzelni hivatásodként. Hatalmas odaadást és áldozatot követel, amit nem fogsz tudni úgy végigcsinálni, ha nem vagy teljesen elkötelezett, és nem teljes szívedből csinálod.

A kémia emelt nem egy nagy ördöngösség, bár így érettségi előtt nyilván annak tűnik :) De megnyugtatlak, mivel 100 a tanulmányi pontod, valószínűleg minden tárgyból jó vagy, a közép érettségik is jók lesznek, a biosz emelt (véleményem szerint) sokkal könnyebb, így nem kell egy kimagasló eredmény kémiából. Ha tisztességesen készülsz, akkor egy év alatt meg lehet. De egy nagyon fontos; a kémiát nem szabad magolni. Ha magolnod kell, akkor nem érted az anyagot. Logikára épül az egész.

És egy példa a volt évfolyamomról: a lányzó 90%-os bioszt ír, mellé pedig 55%-os kémiát és simán bent volt a szakon.


A másik két iránnyal kapcsolatban nem tudok válaszolni sajnos.

2018. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Ezzel a hozzáállással válaszd a jogot. Az orvosira és a közszolgálatira hivatástudat kell. Ez utóbbin a pályaalkalmasságit is elbuknád ilyen mentalitással. Amúgy jogászból annyi van mint égen a csillag, nem garantál semmit.
2018. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Inkább a jogi szerintem, de csak ha bírod a sok töris dolgot. Én is közgázos szakközépbe jártam. A kémiát, fizikat mi is alig tanultuk, a rendőrt pedig csak akkor válaszd, ha tényleg egész eletedben bírnád a kockázatok ellenére. Gazdasági szakokra nem gondoltál?
2018. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 5-ös szerintem nem minden orvos/rendőr úgy születik, hogy már óvodában tudja mi akar lenni és nincs benne kétség..

Az orvosi azért vonz mert szeretnék segíteni az embereken, viszont elég nehéz és felősségteljes szakma és nem vagyok benne biztos, hogy menne nekem.. elsősegély órákat nagyon szerettem, de félek a tűtől és nem tudom, hogy mennyire tudnám legyőzni ezt a félelmem.

A törit pont nem szeretem, de számomra a jog logikus és csak meg lehet azt tanulni logikus felépítéssel és nem szintizta magolással, nem?

A nyomozói szerintem az amerikai sorozatok miatt tetszik, bár a valóságban biztos nem olyan :/

2018. aug. 9. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Valóságban a nyomozó tényleg több papírmunka, és nem igazán vannak olyan 'izgalmas' bűnesetek. Esetleg lehetsz magánnyomozó, de ahhoz nem tudom mi kell.

Az orvosit így, hogy félsz a tűtől, nem biztos, hogy ajánlanám, de embereken még nagyon sok féle képpen lehet segíteni! (És vannak más egészségügyi pályák is).

Javaslom, hogy nézegesd a felvi.hu-t, vagy az egyetemek honlapjait mert vannak olyan szakok, amik nincsenek benne ennyire a köztudatban, mint ez a három, ugyanakkor keresettek/érdekesek lehetnek. A 2. és 3. lehetőségből kiindulva javaslom, hogy nézegesd a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szakjait. Vagy egyéb égészségügyi szakok (lehetsz gyógytornász, dietetikus, mentős, stb)

2018. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jogra akkor menj, ha hivatásként fognád fel ezt a szakmát. Túlképzés van belőle, csak az igazán elhivatottak és jók maradnak fenn hosszú távon.

Az egyetemen sokan szoktak csúszni, bár ez egyetemfüggő, van ahol könnyebben el lehet végezni. Sokat kell tanulni, összefüggéseket megtanulni, sok a szabályanyag, amit el kell sajátítani, jó memória kell hozzá.

Államira nehéz bekerülni, önköltségesre könnyű. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan! :)

2018. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!