Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ami tudást egy egyetem egészsé...

Ami tudást egy egyetem egészségtudományi karán szerezhetek elsőévesként májusig az mennyire takarja egy emelt biosz érettségi követelményeit?

Figyelt kérdés
2018. aug. 8. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem jó ötlet erre hajtani. Nem igazán fedi, maximum egyes részeit.
2018. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha újra akarsz érettségizni, akkor jobban jársz, ha nem pazarlod feleslegesen a féléveidet, inkább otthon maradsz és célzottan az érettségire készülsz. Az egyetemi anyag csak marginálisan fedi le a középiskolait, a legtöbb helyen csak gyorsan ledarálják a főbb összefüggéseket, mert abból indulnak ki, hogy ezeket a dolgokat mindenki tudja. Az érettségire nem segít felkészülni, cserébe külön se lesz időd rá, mert el leszel foglalva a rakat felesleges vizsgáddal.
2018. aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább készülj otthon, esetleg járj el valami felkészítőre. Jártam egészségtudományis szakra és habár volt bioszunk, teljesen más szögből közelítettük meg az egészet. Nem a semmiért nem kötelező ezekre a szakokra a biológia érettségi.
2018. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rossz megközelítés. Az érettségi 1-1 tantárgyból átfogó, minden területből egy "kicsi". Az egyetemen a kurzusok szak, illetve szakterületspecifikusak. Ezt értsd úgy, hogy lehet az emelt biosz egy részébe mélyebben majd belelátsz, egy másik része pedig még csak szóba se kerül.
2018. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, amit mond. Nem lesz elég csak az, de sok segítség. Emellett persze tanulni is kell. De én ugyanezt csinálom idén. Lecsúsztam az állami ponthatárról, így önköltségesen kezdem el az egyetemet. Viszont májusban érettségizem újra, hogy meglegyen az államis pontom,és újra jelentkezem, beszámoltatom a tárgyaim és államin folytatom.
2018. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha a kérdezőnek komolyabb tervei vannak az emelt biológia érettségivel (pl. orvosi), szerintem ne pazarolja inkább az államilag támogatott féléveit.
2018. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!