Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elég buta kérdés következik:...

Elég buta kérdés következik: te ha a pszichológus és a színész közt választhatnál melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

2018. aug. 9. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Mármint szakról vagy személyről van szó?


Teljesség igénye nélkül:


Mindkét esetben a pszichológust választanám. Színészek vannak a családban, így ismerem a világukat, és sok tényező van ami miatt nem választanék színészt partneremnek. (Természetesen, ha más kritériumok alapján választok egy személyt, aki mellékesen színész, akkor csak ezért nem dobom el.)

Ha tanulmányi/hivatás szempontból közelítem meg, akkor azért nem mert nagyon nem vagyok extrovertált típus. Egy-egy próba is nagyon lehúzna lelkileg. Az orgánumom is borzalmas: orrhang, hadarás és néha dadogás jellemez. Habár gesztusaim vannak, a mimikám Keanu Reeves-ét is alulmúlja, olyan kaliber vagyok mint szegény Will Smith fia. Persze-persze gyakorlás, ahogy az ének is tanulható, de nem éri meg számomra a befektetett energiát.

Pszichológus:

Amióta az eszemet tudom érdekel az emberi gondolkodás, viselkedés, ingerekre adott válaszok. Tinédzser korom óta olvasok pszichológia témájú könyveket. Ha lenne elég pénzem akkor ezt a szakot választottam volna. (2 ponttal csúsztam le idén, és ez már a tudásom maximuma volt.)

Jót tenne ha lenne egy pszichológiában jártas személy az életemben. Az érdekes beszélgetésektől kezdve azon át, hogy átvezet a depresszióm legmélyebb szakaszain.

2018. aug. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokat segített ❤
2018. aug. 10. 02:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha meg is akarsz élni belőle akkor pszichológus
2018. aug. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a pszichológust választanám, hasonló okokból, mint az első válaszoló. Színészkedni pedig nem tudok. :D
2018. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megvan hozzá a tehetség és az elszántság, akkor a színészetet választanám. Mégiscsak a világot jelentő deszkák...
2018. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen emberfüggő, kinek mik az álmai, vágyai, vagy hogy milyen a személyisége. Bennem nincs színészi adottság, nekem a zene és a pszichológia között kellett idén választanom (konzervatóriumba jártam), az is művészeti ág, így tulajdonképpen illik ide. Végül pszichológiát fogok szeptembertől tanulni, mert az közelebb áll hozzám és a személyiségemhez, jobban szeretek ezzel foglalkozni, mint sokat gyakorolni. De a színészetnek is meglehet a maga szépsége, én úgy érzem, jól döntöttem, mikor a pszichológiát választottam, nagyon várom már:)
2018. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!