Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akkor most tényleg jobb, az...

Akkor most tényleg jobb, az nem megyek egyetemre?

Figyelt kérdés
4-es es átlaggal zártam a 11. évet. A matek, és a nyelvek nem mennek, a termeszetestudomanyos tárgyakat nem szeretem. A pszichológusom azt mondja, hogy nagyon komoly teljesítményszorongásom van. Úgy vagyok vele, hogy mivel soha nem tudok 4-esnél jobb jegyet írni, az érettségi sem lesz fényes. Tehát helyes döntés, ha nem megyek egyetemre, és elmegyek pl. eladónak?

2018. aug. 10. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szorongás miatt jársz pszichológushoz, le tudod győzni, ha akarod. Nekem is sikerült. Ha érdekel valami, van egy álmod, semmiképp se add fel emiatt. Egyébként meg nem vészes az érettségi, csak ne stresszelj rá, ennél sokkal több stressz fog érni az életben.
2018. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Hàt ha a normális valamit érő tárgyak nem mennek( írod hogy nem) akkor èn nem pazarolnám el az éveim valami büfé humán szakon. Akkor már inkàbb eladó
2018. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, ez hülyeség. Ha elmész eladónak azért, mert azt érzed, hogy pl. többre úgysem lennél képes, neked csak az való stb., akkor szerintem soha a büdös életben nem bocsátod meg magadnak és örökre bánni fogod. Ha valami érdekel, tetszik, vonz, akkor azért meg kell küzdeni és tenni kell azért, hogy elérd a céljaidat. Az érettségi nem egy nagyon bonyolult dolog, ha az ember készül rá, akkor simán lehet jó eredményeket szerezni és továbbtanulni egy egyetemen. Én értem, hogy neked valamivel nehezebb, mert még a szorongásod is rátesz egy lapáttal a dologra, de hidd el, hogy nem szabad így hozzáállni a dolgokhoz, mert akkor az úgy is fog sikerülni... Próbálj meg minél pozitívabb lenni, találj valamilyen célt, ami motivál és hajrá!
2018. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%
Ma már jobban megéri egy jó OKJ, mint egy egyetemi diploma.
2018. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem próbáld meg az egyetemet, ha nem vesznek fel nem dől őssze a világ. Ha nem próbálod meg sosem tudod meg, hogy bejutottál volna. Én úgy tudom most bárki beadhatja a jelentkezését díj fizetési kötelezettség nélkül. Én mindenképpen megpróbálnám, mert úgy elveszteni egy csatát, hogy meg se próbáltad nem érdemes. Azért a típus feladatok varázsát se felejtsük el, ha jó párat megcsinálsz előző évek feladataiból és van egy pici szerencséd egészene szép eredményeket össze lehet hozni. Én is szorongok rendszeresen minden nap, szóval átérzem miről beszélsz, de egy fiatal ne mondjon le a lehetőségeiről ilyen könnyen.
2018. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!