Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az oktatás a SZTE...

Milyen az oktatás a SZTE biológia képzésén?

Figyelt kérdés

Megéri biológusnak tanulni? Lesz állásom, ha minimum MSc-t akarok letenni?

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 10. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó, bár én végül otthagytam, és váltottam orvosira. Ha kutatónak, vagy esetleg tanárnak készülsz, és ami a legfontosabb, hogy nagyon-nagyon elszánt vagy, csak és kizárólag akkor tudom ajánlani, de ehhez phd-t is csinálni kell, meg szinte minden mást. A legtöbb csoporttársam kutatónak készül, érdemes már az egyetem alatt bekapcsolódni a kutatásba, később meg pláne, pályázatokra jelentkezni, meg ilyenek, viszont a sok munka ellenére nagyon nem vannak megfizetve a bioszosok, bár itthon már csak ilyen a helyzet..
2018. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Én most végeztem el nyáron a biosz BSc-t, igaz nem Szegeden, hanem Debrecenben. Megyek tovább MSc-re, így munkáról nem tudok konkrétumokat. Nekem pár tanárom a képzés elején megmondta, hogy az MSc majdhogynem kötelező, ha valamirevaló biológus szeretnék lenni. Ezzel egyet is értek, de a PhD-val már nem. Mivel én személy szerint nem szeretnék kutatói állást, így nem is tervezem azt elvégezni. És úgy gondolom, hogy éhen veszni se fogok ha kilépek az egyetem szárnyai alól az MSc diplomával. :D
2018. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszke
2018. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon magas színvonalú, de az ott szerzett diplomával kitörölheted max. Rendkívül alulfizetett állásokat lehet vele találni csak, a hazai kutatóhelyek meg többségében szarok. Ki kell rögtön menni vele külföldre, ha ilyesmit nem tervezel, válassz valami életképesebb képzést.
2019. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!