Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matekos fejjel inkább Mérnökin...

Matekos fejjel inkább Mérnökinformatikus vagy Villamosmérnök?

Figyelt kérdés
2018. aug. 12. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Villanyosmérnök
2018. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Mérnökinformatikus :-) A villamosmérnökök tanulnak egy rakás anyagismeretet, ami szerintem téged nem nagyon fog meghatni... Ha a BME-re mész, ott könnyű átjárni más szakok óráira, és akkor matekot is tanulhatsz, amennyi jól esik. Én fölvettem szabválként az elsős matematikusok feladatmegoldó gyakorlat tárgyát, nem volt nehéz (de azért melós volt minden hétre a házi), és jól szórakoztam a példákkal. Most már sajnos ha nagyon sok plusz tárgyat veszel fel, fizetni kell érte (mikor én jártam, még nem kellett), de van szabvál keret, és valamennyivel túl is lehet lépni ingyenesen a tantervi keretet. A BME matematika szakot nem ajánlom, ha matek szak, akkor inkább Elte, az sokkal jobb.
2018. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Mérnökinfó
2018. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
62%

Az információs technológia a villamosmérnöki tudomány egyik részterülete.

Egy villamosmérnök komplettebb, átfogóbb területet ismer meg, nagyobb rálátása lesz az egészre, a mérnökinformatikus viszont jobban elmélyül a részterületben, azaz az információs technológiákban. Ebből adódóan a villamosmérnök - esetleg autodidakta tanulással - a legtöbb mérnökinfós állást betöltheti, fordítva ez nem igaz.

Villamos BSc-ről simán mehetsz mérnökinfó mesterre, fordítva nehézkesebb.

Én azt mondanám, hogy - ha elég kitartó vagy - válaszd a villamosmérnök szakot, és vagy vegyél fel pluszban szabvál/kötvál tárgyakat a mérnökinfó szakról, vagy fejleszd magad autodidakta módon az IT területeken.

Ha kimondottan az információs technológiák érdekelnek, és a hátad közepére nem kívánod a digitális technikát, automatikát, erősáramot, elektronikát, villamosságtant, anyagtudományt (ez tömény kémia), akkor jobb lesz neked a mérnökinfó.

2018. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
MI
2018. aug. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!