Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közöttetek van olyan aki...

Közöttetek van olyan aki magántanuló otthon? Ha igen, miért váltottatok?

Figyelt kérdés
És szerintetek magántanárral vagy hagyományos iskolásban lehet jobban tanulni?

2018. aug. 16. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ia magantanuló vagyok, bár nekem mindössze fél-egy év van így a hátam mögött, valószínűleg továbbiakban is az leszek.Nem feltétlenül kell mindenből külön magántanár, elég csak a nyelvből meg ha valami kevésbé megy (pl. matek; természetudományi tantárgy) az irodalmat; törit; stb... simán meg lehet tanulni egyedül.Én alapból négyes tanuló voltam és így most magántanulóként javítottam egy jegyet (majdnem mindenből, de semmiből sem rontottam).Szóval szerintem magántanulóként sokkal jobb. Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan írj.
2018. aug. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is magántanuló vagyok, bár nekem mindössze fél-egy év van így a hátam mögött, valószínűleg a továbbiakban is az leszek.Nem feltétlenül kell mindenből különtanár, elég csak a nyelvből meg ha valami kevésbé megy (pl. matek; természetudományi tantárgy) az irodalmat; törit; stb... simán meg lehet tanulni egyedül.Én alapból négyes tanuló voltam és így most magántanulóként javítottam egy jegyet (majdnem mindenből, de semmiből sem rontottam).Szóval szerintem magántanulóként sokkal jobb. Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan írj.
2018. aug. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még nem vagyok magántanuló, de az leszek szeptembertől. Azért leszek az (vagyis tulajdonképpen már a jogviszonyom megvan, csak nem kezdődött el a tanév), mert külföldre költözünk és gimnazistaként már nem túl sok lehetőségem lett volna máshogy csinálni a dolgokat. Mivel nem beszélem még az ország nyelvét, nem tudok ott beiratkozni egy kinti, normál iskolába az évfolyamomnak megfelelően. Maximum előkészítőre kéne még járnom 2 évig, akkor meg már 21 lennék, mire leérettségizem, azt meg nem akarom. Vannak nemzetközi iskolák, de azok nagyon nagyon drágák, arra nincs is pénzünk. Én döntöttem úgy, hogy magántanuló leszek és a szüleim elfogadták, támogattak benne.

Tudomásom szerint az a magántanuló dolga, hogy hogy tanul: teljesen egyedül, pár tantárgyból hív tanárt vagy esetleg (majdnem) mindenből van magántanára, mondjuk az utóbbi elég drága megoldás. Szerintem nem kell mindenből magántanár, elég csak azokból a tárgyakból, amik nehezen mennek.

Mindennek vannak előnyei, hátrányai, ez a tanulótól is függ, hogy neki melyik válik be jobban.

2018. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!