24éves vagyok most. Van értelme újból érettségizni és általános orvostudományira menni?

Figyelt kérdés

Az érettségim nem sikerült fényesen (nagyon nem) viszont azóta észhez tértem és elvégeztem 2 iskolát is Testépítő Edző és Gyógymasszőr. Nagyon vonz az orvostudomány és gyógyítás viszont újra kellene érettségiznem mindenből.

Magyar, matek, töri, angol +kémia +biosz emelt és emelt angol nyelvvizsga. Belehet darálni kb 3év alatt? Van értelme újból belefogni?


2018. aug. 16. 23:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
Ha nem sikerült nagyon nem az érettségi miből gondolod hogy sikerülhet nagyon jóra? Tesépítő edző és gyógymasszőr szakok egyáltalán nem nehezek egy orvosihoz képest, nyelvvizsgából elég a közép mert csak a közepet kérik majd a felvételidnél
2018. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Hát persze, hogy van. Ne hogy már hagyd lebeszélni magad egy ilyen célről! Menj és csináld. Tanulj és fejlődj.
2018. aug. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Már írták itt korábban, hogy a közepes tárgyakat (magyar, matek, töri, angol) felesleges újracsinálni, mert a bizonyítványban szereplő eredményeket számolják. Ellenben az emelt biosszal és kémiával/fizikával lehet próbálkozni, más emelttel nem, mert csak ezek a követelmények, az emelt angol miatt nem kapsz plusz pontot, de ha mindkét választott emeltes tárgyadból megvan a 45%, akkor a nyelvvizsgás plusz pontot sem kapod meg. 1 év is bőven elég amúgy az emelt bioszra és kémiára, bár már csak maga az érettségi sem lesz olcsó (ebben az évben 35 ezerbe került egy emelt).
2018. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem esetedben nincs. Egy barátnőm ugyanezt csinálná, már vagy négy éve baszakszik csak az érettségikkel.


Na meg azt se feledd, hogy egyedül nem fog menni, szülői támogatás nélkül el is felejtheted. 10 év az orvosi (rezidensivel) plusz még a 3 év amit érettségizgetésre szánsz. Közel 40 leszel mire orvosnak mondhatod magad. Mellette dolgozni szinte lehetetlen, a könyvek nem kétforintba kerülnek, csak 4 helyen van orvosi itthon, ha pont ilyen városban élsz akkor sincs garancia rá, hogy felvesznek oda.


Megpróbálhatod, te döntésed. Ha csak 1-2 tárgyon kéne javítani azt mondanám hajrá, de így, hogy gyakorlatilag nulláról indulsz nem sok biztatót tudok mondani.

2018. aug. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Egy év alatt fel lehet emelt biológia és kémia/fizika érettségire készülni, a többi tárgyra felesleges időt pazarolnod.

Viszont javaslom hogy ha anyagilag belefér keress különtanárt.

2018. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Ne add fel az álmod, mert egy életen át bánni fogod, h bakker,de hülye voltam,hogy meg sem próbáltam!

Nézd meg melyik 2 tárgy kell az orvosihoz és arra gyúrj rá! Fiatal vagy még, nincs veszve semmi,kezdj bele!

Remek orvos lennél szerintem,ha a lelkesedésed megvan!

2018. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Állami féléveidből mennyi van még?
2018. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utánajártam és elég az emelt biosz érettségit+ kémia középszintű érettségit+ angol nyelvvizsgát vinni Orvostudományira vagy Egészségtudományira is. Ez a 3 kell, de akkor ezeket 80% főlé kell durrantani.

Ez a 3 azért nem vészes főleg a biosz ahol az emelt anyagnak az 50%-a anatómia ami a fejembe van már a gyógymasszőr suliba tanultam( anatómia, latin, bőrgyógyászat, belgyógyászat, ortopédia, traumatológia, neurológia, izomtan, csonttan stb...)

Meg fogom próbálni!

2018. aug. 20. 14:28
 9/13 anonim ***** válasza:
azért ne egy gyógymasszőr tanfolyamra alapozz, mert még nagyot koppanhatsz :D
2018. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

NEM NEM!

De nem tudatlanul megyek oda.

2018. aug. 20. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!