Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha emelt biológia érettségin...

Ha emelt biológia érettségin nem a tanannyag szerint válaszolok, hanem a valóság szerint, akkor megbugtatnak?

Figyelt kérdés

Sajnos ma a középiskolai biológia nagyon le van maradva az egyetemihez képest, az alapokban is vannak dolgok, miket elavúlt nézetek alapján oktatnak...

Azon gondolkodtam, hogyhsa valakinrek már érettségikor egyetemi szintű a tudása, s a szerint érettségizik, akkor vajon megbugtatják e.

Szerintetek?



2018. aug. 20. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen helyesírással nem egyetemi szintű a tudásod. És hogy lenne már ilyen szintű a tudásod, amikor még érettségid sincs? Max úgy, ha újra érettségizel. Erre gondoltál?
2018. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Például mire gondolsz?
2018. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az elavúlt, a baj?


Ezen kívűl tudsz mondani olyat ami nem pusztán elgépelés?

Amúgy mi köze is van a helyesírásnak a biológiához, tudáshoz?


Remélem tudod, hogy helyesírás miatt magyar nyelv és irodalom érettséginél is maximum 8 pontot vonhatnak...


Amúgy a kérdés elméleti.

2018. aug. 20. 15:09
 4/13 A kérdező kommentje:

2.


Pl. Mennyiségi jellegek öröklése és az evulució, Az evulució bizonyítékai,

Mendeli genetika, A populációk és evulució,

Ősmaradványok, Emlősök és a madarak, A madarak, Egysejtűek.


Ezekben a tételekben mindnakad potatlanság, valamelyik tele van vele...

2018. aug. 20. 15:42
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Evolúció. És buktatnak.

És igen, csak 8 pontot vonhatnak le, de ez csak az új rendszerben, amióta egyesek képtelenek megtanulni helyesen írni.


Ami meg a kérdéseket illeti: ha szóbelin hangzik el, és forrással alá tudod támasztani, akkor nem fognak megbuktatni.

Bár kétlem, hogy érettségin egyetemi anyagot kérnének számon. Ahogy azt sem hiszem, hogy középiskolában olyat tanítanának, amit már megcáfolt a tudomány.


Ja, és akkor egyetemi szintű a tudásod, ha egyetemen sikeres vizsgát teszel az adott tárgyból.

2018. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Mondj kérlek példát a Mendelni törvényekre példát :o

Több mint 100 éve változatlanok, én meg egyetemen is ugyanazt tanultam róluk, mint gimiben. Hozzávettünk még 12 fajta öröklődési típust, hogy azok miért nem felelnek meg neki, de ezt függetlenül tanultuk, nem mostuk össze.

2018. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mojjo ***** válasza:

Engem is érdekelnének konkrét példák/hibák a gimis anyagban pl. az evolúcióval kapcsolatban. Könnyebben is tudunk válaszolni, ha látunk konkrét példát.


(Amúgy megbukni, k-val, nem megbugni g-vel. A bukás, mint esés, boltlás szóból jön.)

2018. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezekben a témakörökben konkrétan mire gondolsz?
2018. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ezen kívűl tudsz mondani olyat ami nem pusztán elgépelés?"


Gondolom a "kívűl"-t is csak elgépelted :)

Na nem mint ha engem érdekelne akárki helyesírása is, addig amíg gond nélkül tudom értelmezni.

2018. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondd el nekik, hogy "ez és ez van erről a tananyagban, de X. Y. 2017-ben publikálta a Nature-ben az elméletét, amely szerint... és erre azóta Z és K is hivatkozott". Na ezért biztosan nem fognak megbuktatni. EZ egy egyetemi szintű tudás.
2018. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!