Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Epitomernok vagy epiteszmernok...

Epitomernok vagy epiteszmernok? Mi a kulonbseg, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Egyetemi jelentkezes elott vagyok, a leirasa kis elteresekkel egyforma mindkettonek, hasonlo teruleteik vannak, nem ertem minek ket szak ugyan ahhoz. Melyik a jobb? Melyik fizet jobban, melyik diplomaval tudnek jobban elhelyezkedni?

2018. aug. 21. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Építőmérnökin több a matematika, és a számításos tervezés (statika, szilárdságtan, tartószerkezetek méretezése, stb).

Az építészmérnökin több rajz van, és építészettörténet is.

Az építész felvételinél kötelező rajz alkalmassági vizsga van.


Elhelyezkedni el lehet mindkettővel, de sajnos jelenleg elég rosszul fizet az építőipar, és sokszor túlórázni is kell.

2018. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Itt van egy kis leírás: [link]
2018. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát szerintem hasonlóan fizet. Már ha hasonló pozíciót töltenél be mindegyikkel ugye.. :D

De mérnöki kategórián belül fizetés szempontjából sajnos nincsenek a legjobb helyen.

2018. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Régen én sem értettem a különbséget, de leegyszerűsítve....az építészmérnök mondjuk házat tervez,míg az építőmérnök az egy hídat.(ha nem akkor még most is homlában élek😊😅)
2018. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

szak fizetés (bruttó Ft)

építészmérnök 190 956

építészmérnök (osztatlan) 228 181

építőmérnöki 239 966

(Forrás: felvi.hu)

2018. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vodafonelive ***** válasza:
92%
Az utolsót miért kell lepontozni? Valakinek nem tetszenek az építőipari fizetések? Munkahely van és lesz is a fizetés meg tényleg nagyon közeli ahhoz amit az utolsó bemásolt.
2018. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!