Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőfokú nyelvvizsgát...

Milyen felsőfokú nyelvvizsgát tegyek?

Figyelt kérdés

Felsőfokú nyelvvizsgára mennék. 2 éve csináltam TELC B2-őt, májusban érettségiztem közép szinten. Annó a közép nem lett annyira jó (85%), azt a levelek rontották le; maga az érettségi 99% lett. Tudom, ezek nem mérvadó eredmények, de gondoltam leírom inkább.

Az angol tanár az ECL-t javasolta, de nekem az annyira nem tetszik. Szeretem a nyelvtani feladatokat, amiben szerintem gyengébb vagyok a hallgatás. Az sem megy rosszul, de annyira nem is jól,mint a többi. Egyébként magyarul is gyakran elég nehezen értem meg a kevésbé artikulált szószerkezeteket, a háttérzajos mondatokat, szal ez nem csak az angolban van így.


Amit még tudni érdemes, hogy felvételihez nem kell pont, mert meglesz a 100 többlet. Szeretnék külföldön majd PhD. és Msc. diplomát szerezni, pl. az ETH-n, ahol elfogadják a Cambridge CAE-t is. Tudom, hogy egyetem mellett necces lenne a felkészülés a nyelvvizsgára, ezért télen/ a nyáron szeretném megcsinálni.

A Telcről sok jót nem hallottam. A Cambridge-i az, ami tetszik és talán a jövőmet tekintve megérné, de az a legnehezebb is. Vélemények, tapasztalatok érdekelnének, ki mit tenne a helyemben?



2018. aug. 22. 00:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Telcen csináltam közepet és később felsőt is. Voltam ECL-en es Origo-n is (más nyelvből). Rossz döntés volt. A TELC volt messze a legjobb.

A Cambridge hasznos, jah. Csak 1.5 szorzóval számolj tudásban. Oda akkor menj, ha kened-vágod és ebben biztos vagy.

2018. aug. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!