Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gáz ha OKJ-ra megyek és nem...

Gáz ha OKJ-ra megyek és nem egyetemre?

Figyelt kérdés
Kellemetlenül érzem magam,amiért több ismerősöm, és barátom is egyetemre megy, de én nem nagyon tervezem ezt, és úgy érzem, hogy az emberek hülyének tartanak emiatt, esetleg lenéznek, hogy én nem megyek egyetemre..Kevesebbnek érzem magam emiatt.. Ti hogy vagytok ezzel?

2018. aug. 22. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Én OKJ-ra megyek,és mindenki ismer már ott,tudni fogják,hogy azért megyek OKJ-re,mert nem sikerült bejutnom az egyetemre. Én is rosszul érzem magam miatta,de el kell engedni,haladni kell az utadon. Én is haladok,jövőre újra próbálom az egyetemet. Addig is OKJ-n tanulok,és nem érzem gáznak :)
2018. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%

Miért lenne gáz?

Azért ez nem ilyen fekete fehér.

Egy jó OKJ simán felveszi a versenyt egy diplomával, sőt.

Lehet később leesik az a diploma is.

2018. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem gáz. Nem végezhet mindenki egyetemet, más pozíciókat is fel kell töltenie valakinek, és minden munka hasznos.
2018. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Hát én is így vagyok, mint te. Szívesen mennék egyetemre, de amit tanulnék arra nincs elég pontom. Szüleim pedig sajna nem tudnak fizetni 200 ezreket félévente így én most fogom kezdeni a logisztikai és szállítmányozási ügyintéző okj-t. 2 éves amúgy. Kicsit én is gáznak érzem, de ez van sajna. Nyelvtanulással szeretném kompenzálni, lehet az többet ér, mint egy diploma :D
2018. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nekem se sikerült bejutnom az egyetemre,mert nem volt elég pontom.Egy kicsit rosszul éreztem magam emiatt,de mostmár úgy vagyok vele,akkor inkább megyel emeltezni,plusz az okj vizsga is ér plusz pontot felvételinél,ha olyan a szak.Erre úgy kell tekinteni,hogy van még egy éved pluszba felkészülni,úgy hogy majd az egyetemen ne érjen meglepetés.Szóval sok sikert!:)
2018. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
nekem diplomával nem volt munkám majd egy eladó okj-val simán lett.
2018. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha egy OKJ-s fémmegmunkálót végeztél, mondjuk CNC gépkezelőt azzal nagyon sokat lehet keresni. Nekem sincs diplomám, de szeretem amit csinálok, és úgy érzem megbecsülik.
2018. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp próbáld meg még egyszer, különben egész élezedben bánni fogod. Az egyetemen találkozhatsz érdekes emberekkel, új barátokat szerezhetsz, közös témátok biztos lesz. Teljesen más a hangulat, mint középiskolában.

És igen, a társadalom egy része még mindig aszerint ítéli meg a másikat, hogy van-e diplomája. Ezt egyhamar nem fogjuk levetkőzni...

Ha esetleg az OKJ-s jövedelmezőbb lenne, vagy nem jönne be az egyetem, azt még mindig csinálhatod!

Melyik szak érdekel?

2018. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok !
2018. aug. 26. 16:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is OKJ-t végzek, zenész leszek! Imádom a sulit, sok sikerélmenyem van. Még nem is végeztem, de már több megkeresésem is van. :) Nem aggódom azon h mi lesz. Próbáltam én is a diplomát, egészségügyi területen, de a gyakorlat alatt jöttem rá arra, hogy az én érzékeny lelkemnek nem való a kórházi környezet. Még időben váltottam. L
2018. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!