Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hivatásos pilóta szeretnék lenni?

Füle Roli kérdése:

Hivatásos pilóta szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Nemrég egy pár napja elkezdtem olvasni a “Pilóta leszek” könyvet ugyanis hivatásos pilótának szeretnék tanulni. És a könyvben nem nagyon kaptam választ arra, hogy az oktatások hogyan is vannak. Én úgytudom(szerintem roszul tudom), hogy 2 módszer van a pilótaság kitanulására. Van amikor iskolapadba ülsz és ott tanulod meg gyakorlati órákkal keverve(mint pl. a nyíregyházi Egyetem) ha jól tudom ennek az iskolának a finanszírozását a Diákhitel 2 vel lehet előrehozni. A másik módszer, hogy különböző tepülési engedélyeket kell letenni(PPL, LAPL, NVFR és stb.) Jól tudom, hogy ez a két módszer van a pilóta képzésre, vagy nem. Ha nem akkor magyarázzátok már el nekem, hogy hogy is van ez az egész!!

2018. aug. 23. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom keresd fel ez ügyben: Szelestey Gyula tanárúrat
2018. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem értem. Kicsit utánajártam. Van az integrált az az Egyetem/főiskola, a másik a moduláris az pedig a PPL, LAPL... stb.
2018. aug. 23. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Van ez a google nevű oldal. Ha esetleg ismered, akkor írd be oda, hogy "hogyan lehetek pilóta"
2018. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha HIVATÁSOS pilóta szeretnél lenni, akkor az az egy módja van, hogy jelentkezel mondjuk a Nyíregyházi Főiskola 'hivatásos pilóta' megnevezésű szakára.

Azt elvégzed /7 félév/, és HIVATÁSOS pilóta vagy.


Amit Te írtál, hogy PPL,LAPL,NVFR, stb.. az mind csak HOBBI , ha nem a Főiskolán tanulod.

2018. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 nagyon szépen köszönöm a megerősítő válaszodat! :)
2018. aug. 23. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

A Debreceni Egyetemen a műszaki karon és még a Nyíregyházi Egyetemen van "hivatásos repülőgép vezetői" szak.

Ezek 7 féléves BSc képzések.

16-18 millió forint között vannak összesen.

Csak önköltségesen indul a képzés, de ez állható diákhitelből is.


Illetve még van ez a lehretőség: [link]


Ez is hasonló árban van, diákhitel szintén felvehető és NEM, ez sem csak hobby!

Ezzel is biztosítanak neked állást...


Itt az a lényeg, hogy egy már meglévő diploma után mehetsz erre a 2 éves dologra.

Beszámítanak szinte bármilyen diplomát, érdemes életképeset választani, hogy a diakhitelt akkor is valahogy kiköhögd, ha nem jön össze ez az egész valami miatt.

Szerintem a mérnöki szakok külön jól jöhetnek.

2018. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

4-es, bocs, de nagyon nagy hülyeséget írtál.

Az igaz, hogy létezik egyetemeken integrált képzés. Viszont nem ez az egyetlen mód a hivatásos pilótaengedély megszerzésére. A moduláris képzés nem csak hobbira jó, ha elmész az ATPL-ig, akkor itt is ugyan az az engedélyed lesz, mint ha egyetemet végeznél. De lehet kadétprogramra is jelentkezni, itt biztosítanak utána állást is, de ez sokkal drágább.

2018. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!