Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 lennék mire szakorvos...

35 lennék mire szakorvos lennék, így inkább bele se kezdjek?

Figyelt kérdés

Ez magában hordozza, hogy 6 évig, 25-31 éves korom között kollégimuban kéne élnem, utána meg olcsó albiban.

35 évesen mehetnék drágább albérletbe és elkezdhetnék lakáshitelre gyűjteni.

Erre nyílván nem lehet egy kapcsolatot alapozni, vagyis lehet, hogy arról is le kéne mondanom?


Ti mit tennétek a helyemben, ilyen anyagi háttérrel (0, ha nem világos)?



2018. aug. 24. 21:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
21%

Mindenképpen külföldet javaslom. Az ottani keresetből, ha nem is dőzsölsz, de legalább megvagy. Ráadásul ha hitelt veszel fel, kevésbé kell aggódnod, hogy adósságspirálba kerülsz, míg idehaza ez rendszeres.

Ami pénzt itthon keresnél, örülhetsz ha az éhenhaláshoz elegendő. Az orvosok és a pedagógusok vannak nálunk a legkevésbé megfizetve, a kórházakat meg egymás után zárja be az állam, mondván dögöljön a sok selejt, aki már nem tud szavazni.

2018. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%
Már le is beszélted magadat. Mi a kérdés? Csak akkor menjél orvosnak, ha orvos akarsz lenni. Te nem akarsz.
2018. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

De szeretnék, de éhezni évekig és lemondani mindenről nem feltétlenül...

A jelenlegi diplomám egy törvénymódosítás miatt elértéktelenedett.

Érettségivel is betölthető a pozició amit még 2 éve ez az oklevél garantált.


Nem azért akarnék amúgy sem orvos lenni, hogy gazdag legyek, hanem hogxy segíhessek embereken, de az odáig vezető út igencsak rögös, ha nincs az embernek támogatója, vagy félretett pénze...

Költözhetek koliba, felvehetek szabadfelhasználasú diakhitelt, havi 70 000 forintot, de Budapesten ebben az életszakaszban már ez kevés a normális élethez.

Dolgozni, meg remélem mondanom sem kell, hogy nem lehet orvosi mellett.

2018. aug. 24. 21:30
 4/35 A kérdező kommentje:

És van egy sokkal fiatalabb tesóm is, aki anyámmal él, de anyagilag magáról is alig tud gondoskodni, nem hogy a gyerekkel...

Nagyon bántana, ha egyszerűen lesz@rnám ezt a dolgot.

2018. aug. 24. 21:33
 5/35 anonim ***** válasza:
25%

Értem én, hogy nem a pénz miatt lennél orvos, de akkor mégis miből élnél meg? Magad is írtad, hogy orvosi mellett dolgozni misön impászibül. És egyetértek, mert valóban az.

A mai népességpolitika a legkevésbé se támogatja az egészségügyet, szerintük tiszta ráfizetés, ezért ne is számíts rá, hogy bárhonnan is segítséget kapnál. Azért javasoltam külföldöt, mert ott még nincs ez a népirtó felfogás, és nincs alulfizetve az egészségügyi rendszer.

Ja, és jöhet a lepontozás kormányidiótáéktól, ha már tényekkel vitázni nem tudnak.

2018. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
33%
Lehet diákmunkázni orvosi mellett is, ha könnyen tanulsz. Én is csináltam, meg rajtam kívül még sokan mások is, nem kell előadni a nagyhalált. Lehet kérni szoctámot az egyetemen, ösztöndíjat is kapsz, ha jól tanulsz. Amúgy kissé kamunak érzem a kérdést, ha neked egy szimpla okj-d van, egyáltalán meglenne a pontszámod orvosira? Emelt biosz és emelt kémia vagy fizika kell, ezeket megcsináltad? Addig ugyanis, amíg a feltétele sincs meg, hogy bekerülj, tök fölösleges azon lamentálni, hogy mennyi idő, amíg szakorvos lennél. Egyébként elárulom, nem igaz, hogy az orvosok annyira alulfizetettek lennének.😀
2018. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Nem OKj, diploma.

De mi köze ennek a pontszámhoz?

Az az érettségin múlik, nem tudom, hogy van e olyan diploma amit beszámítanak + pontnak az orvosin...


Eddig akivel orvossal beszéltem az azt mondta, hogy a diakmunka is megoldhatatlan, még nyáron is a gyakkrlatok miatt.

Itt az oldalon is ezt szokták írni ilyen kérdéseknél...

2018. aug. 24. 22:04
 8/35 A kérdező kommentje:
Az ösztöndíjak összregével pedig nem vagyok tisztában, viszont azt sem kap mindenki.
2018. aug. 24. 22:06
 9/35 anonim ***** válasza:
58%
A magánorvosok valóban nem keresnek rosszul. A gond csak az, hogy bazinagy alaptőke kell hozzá, a Kérdezőnek meg pont az nincs.
2018. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
43%
Tisztában vagyok vele, miből számítják a pontokat (nincs beszámítható diploma amúgy), pont erre vagyok kíváncsi, hogy egyáltalán tettél-e emelt biosz és kémia vagy fizika érettségit. Azt ugyanis nem szoktak olyanok bevállalni, akiknek nem kell, és bár nem írtad, milyen diplomád van, túl értékes eredetileg sem lehetett, ha érettségivel is végezhető munkakörre szól (ezért is gondoltam, hogy szimpla okj.) Vélhetően nem kellettek ezek a tárgyak hozzá, legalábbis emelt szinten.
2018. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!