Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beiratkoztam egyetemre, de...

Beiratkoztam egyetemre, de meggondoltam magam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy évig külföldön éltem, végül felvettek egyetemre és - nagy nehezen - úgy döntöttem, hazajövök. Viszont meggondoltam magam. Nem szeretek itt lenni, külföldön szeretnék élni, esetleg továbbtanulni. Mit tehetek ilyenkor az egyetemmel kapcsolatban?

2018. aug. 27. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiiratkozol.
2018. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy felvesznek egy egyetemre és a beiratkozás nem ugyanaz. Ha felvételizel és elérte a pontszámod a szak minimum pontját és felvesznek, akkor jogod van arra, hogy elmenj beiratkozni az egyetem ezen szakára, létrejöjjön a tanulmányi jogviszonyod és utána megkezdheted a tanulmányaidat. Amennyiben nem mész el erre a beiratkozásra, akkor nem jön létre a jogviszony és lényegében nem leszel hallgatója a szaknak. Tehát a felvétel és a jogviszony nem ugyanaz. Az nem volt nekem teljesen tiszta a kérdésedből, hogy most te voltál-e beiratkozni, de mivel azt írod, hogy meggondoltad magad, hogy hazajöjj, úgy értelmezem, hogy nem is voltál a beiratkozáson, csak kaptál értesítést az oktatási hivataltól/felvi/egyetemi értesítő, hogy felvételt nyertél. Ha erről van szó, akkor nincs más teendőd igazából, ha nem mész el beiratkozni/adategyeztetni akkor a beiratkozás lehetőségét elveted --> nem lesz jogviszonyod.


Ha a beiratkozás is megvolt akkor a Tanulmányi Osztályon kell érdeklődni, hogy mi a menete a jogviszony megszüntetésének, kiiratkozásnak.

2018. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában Neptunon van kérvény a hallgatói jogviszony megszüntetésére.
2018. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kissé átsiklottam a részletek felett a kérdésemben. Hazajöttem, beiratkoztam.

Én mindenhol azt olvastam, hogy félévkor lehet kiiratkozni az egyetemről, viszont nem szeretnék addig várni.

Köszönöm a válaszokat egyébként, mindenképp megérdeklődöm a Tanulmányi Osztályon.

2018. szept. 4. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!