Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen esélyem van bekerülni...

Jandjd kérdése:

Milyen esélyem van bekerülni egy Óbudai Gimnáziumból az OE-re vagy a BME-re? Csak rajtam múlik? De mégis milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

2018. aug. 28. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
NEm iskolától függ hanem a érettségi eredményedtől.
2018. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem hogy mennyire készít fel az érettségire ? ( nyilván az emeltekre külön kell tanulni [ magántanár , felkészítő ] )
2018. aug. 28. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Az esélyed valahol a 0 és a 100% között van. Hogy ezen belül hol, az leginkább rajtad múlik. Az Óbudai Gimnázium egy teljesen jó iskola, felkészít az érettségire, de a tudást neked kell megszerezni.

Járhatsz magántanárhoz, de szerintem jobban jársz ha segíséget kérsz egy osztálytárstól aki jól érti és el tudja magyarázni, illetve járj te udána a dolgoknak (az interneten rengeteg anyag van, magyarul is, angolul is!) Azért célszerűbb ezt az utat választani, mert egyetemen a magántanár már nem olyan könnyen megoldható. Több az anyag ezért több órát is kell venned, de ha összedolgozol másokkal, figyelsz órán, akkor nagyobb eséllyel tudod megtanulni magadtól.


Hogy készülj fel akkor érettségire?

A tanárok úgy is adnak majd egy rakat feladatot 12-ben, de otthon magadtól is megoldhatsz régi feladatsorokat, ártani nem fog ( [link]

Nézd a [link] oldalt, ha fingod nincs a dolgokról, de frissítésnek is jó lehet, illetve innen is meg lehet azért tanulni a dolgokat. Szerintem nagyon hasznos, videóból tanulni jobb mint könyvből, mert hallod is az információt. Majdnem olyan mintha órán lennél.


FONTOS!!!

Ha tudod már melyik szak érdekel, akkor írd le itt, vagy írj privátot és adok linkeket ahol tovább tudsz tájékozódni, tanterveket nézni, belelesni miket tanulsz majd ott. Miért ne készülj már most az egyetemre?

Ha pl. a mérnökinformatika érdekel, akkor már gimiben elkezdheted a prgoramozást tanulni, hogy legyen egy kis fogalmad a tárggyal kapcsolatban. Senki nem fog emiatt cikizni, hogy extra dolgokat tanulsz otthon :)


TLDR: Csak rajtad múlik, de nyugi, az érettségi tényleg nagyon egyszerű. Mondani szokás hogy az első ZH-ra többet fogsz tanulni mint az egész érettségire :)

2018. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Felvételi előkészítő mindenképpen javasolt az emeltekből, és próbáld meg a plusz pontjaidat is kimaxolni nyelvvizsgával, esetleg tanulmányi verseny- vagy sporteredménnyel.
2018. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

BMEnek 8 kara van. Melyikre gondoltál? Pl.: VIKhez az a legoptimálisabb ha emelt matek és emelt fizikát raksz és mellete tudsz egy kicsit programozni ... a többiről nem tudok nyilatkozni.


Meg hogyan mondjuk el hogy van-e esélyed bekerülni, amikor semmilyen információt nem írtál le rólad.


A BME Mérnökinformatika 395 volt idé, eddig a legmagasabb, de hogy őszinte legyek 400 pontot egyátalán nem nehéz összehozni. Az OE meg 300 körül volt talán...


... de ez is szaktól függ, amit te nem írtál le :D Mit vársz?

2018. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

OE-re? Most viccelsz? Oda csak az agyhalottak nem jutnak be...

Én óbudais voltam, az osztályból (6 osztályos) 6-an mentünk BME-re, mérnöki szakra. Mindenki bekerült, ki egy, ki két emelttel, nyelvvizsgával. Én kettőből emelteztem, 445 pontom volt, nem volt magántanárom, vagy ilyesmi. Amúgy sem bejutni nehéz, hanem bentmaradni, de ahhoz már kevesebb köze van a giminek!!!

Fizika faktról is amúgy mindenkit felvettek végül arra a szakra, ahova akart menni.

2018. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!