Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika BSc + MBA...

Gazdaságinformatika BSc + MBA MSc, vagy gazdaság és pénzügy matematikai elemzés osztatlan mesterképzés?

Figyelt kérdés

Érdekel az informatika is nagyon, de jelenleg a közgáz jobban.

Viszont a gazdinfós vonal azért szimpatikus, mert mesterszakra mehetek gazdasági és informatikai irányba is... Szóval gazdinfóról nem kell a nulláról kezdenem, bármelyik irányba is megyek, míg ha elvégzem az osztatlan gazdaság és pénzügy matematikai elemzést, aztán kiderül, hogy mégis az informatika érdekel jobban, akkor kezdhetek mindent elölről.

És a szerzett tudást sem tudom annyira hasznosítani informatikai területen. Ebből a szempontból jobb az első verzió.

Viszont a gazdinfót meg sokan szidják...

Nem teljesen vágom, hogy miért. Ti tudtok erről valamit?

Valamint ugye master of business administration-re lehet menni teljes kredit beszamítással a gazdaságinformatikáról, de vajon mennyire nehezebb így elvégezni mintha mondjuk alkalmazott közgazdaságtanról ment volna az ember?



Ti melyik verziót látjátok ésszerűbbnek?


2018. szept. 1. 04:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Tehát először is tisztázzuk, mi az az MBA. Az MBA az egy amerikai rendszerű POSZTGRADUÁLIS képzés, amely eredetileg a PhD-val ha nem is egy szinten, de annak egy gyakorlati alternatívájának volt szánva. Amcsiban vannak is conjoint programok (PhD+MBA).


A normális MBA iskolákban (Harvard, Yale, MIT stb.) ez ma is így van. MBA-re több év (3-5 év) gyakorlattal, már nem pályakezdő menedzserként szokás menni.


Ehhez képest itthon, a bolognai rendszer nevében "mesterképzést" csináltak belőle (lehet, hogy azért, mert a nevében szerepel a "master of..."?).


A mesterképzésként végzett "MBA" NEM MBA és nem felel meg az eredeti MBA céljának és értelmének. És nem is számít olyannak, mintha már mesterdiplomával + több év gyakorlattal mentél volna MBA-zni.


A másik, hogy az MBA-nél (akárcsak a PhD-nél) nagyon sokat számít, hogy hol végzed. Magyarországon egyetlen értelmezhető MBA kurzus volt korábban, a CEU-é (amelyet sajnos beszüntettek és nem tudom, indul-e újra). A Corvinusé még csak-csak. De a többi egyetemek által indított "MBA" az egy vicc. Sorry, ez van.


Ettől függetlenül életképes alternatíva amit írsz, hogy gazdaságinformatika + gazdasági mester, és sokan csinálják így, sőt, szerintem jó ötlet is. Abban, hogy MBA (nek nevezett valami)re kellene menni mesterszakként, abban nem vagyok biztos, de mondjuk rosszabbnak nem rosszabb mint a többi mesterképzés (de nem is "igazi" MBA).


A pénzügy matematikai elemzés is nagyon jól hangzik (jó kemény lehet, haha). Szóval dönts úgy, hogy mi érdekel jobban.


Nem tudom, ki szídja a gazdaságinformatikát, de most végigpörgettem a curriculumot és teljesen jó alapokat ad legalábbis az átlagos programozói munkák jelentős többségéhez. Programozni úgyis otthon tanulsz meg, sok ezer óra gyakorlás meg egyéni tanulás útján.

2018. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!