Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki informatikus OKJ vagy...

Műszaki informatikus OKJ vagy jelentkezzek valamilyen egyetemre?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, ez a szakma érdekel, most indul közelben éppen egy ilyen "Műszaki informatikus" okj képzés, viszont hallottak alapján szerintem nem ér semmit. Egyetemre érdemesebb menni? Egyébként a matekot nem mondanám erősségemnek, 50 %-os lett az érettségim. El lehet kezdeni tanulni ennyi év után informatikusnak?

2018. szept. 1. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

És eddig mivel foglalkoztál, mit dolgoztál?


Én mérnökinfós vagyok Debrecenbe, hát nem egy leányálom... Csak szopatás az egész, szörnyű, ahogy egy két tanár kezeli a hallgatókat. Matekból korrektek voltak nálunk, csak kicsivel vártak el többet mint a ZH-kon, túl lehetett élni, de így is elvérzett a fél társaság, ami én szerintem csak az ő hibájuk (25%-nak nem lett meg az aláírás, 25%-nak meg a vizsga).


Programozás 1: 160 ember veszi fel a tárgyat 60 ember megy tovább. Főleg azért mert soknak nincs programozási előismerete ( C nyelv)

Programozás 2-őn (Java és C#) hallottam olyat, hogy 40 ember vette fel a tárgyat és 35 embert megbuktatott a tanár (aláírásuk se lett) a további 5 emberből még 2-őt vizsgán meghúzott.

Van egy komplex ZH a félév végén amit 100%-ra kell írni. Komplex Zh-ra akkor mehetsz ha a félév közben a 2db ZH-ból összesen összejön 50%.


A többi tárgyról annyit, hogy a vizsgán mindig csak szopatni akarnak, sokszor köze sincs ahhoz amit leadott az előadáson. Sőt gyakon teljesen mást tanulunk, mint amit a vizsgán elvár. Röhej...


Szóval nem egyszerű az élet itt, képzelem milyen sz.r lehet a BME-n :D


Nem akartalak elbátortalanítani, de ez van. Ha papír kell akkor műszaki infós okj-t mondanám. Az legalább gyorsan megvan.

2018. szept. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy érettségizz még egyszer

(matekból)

2018. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy jobb jegyed

legyen

2018. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!