Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A filozófia és egyiptológia...

A filozófia és egyiptológia tényleg olyan nehéz mint egy orvosi, vagy nehezebb?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam ilyet...

2018. szept. 4. 23:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%
Megérteném, hülye nem vagyok, szimplán baromságnak tartom hogy ilyenre diplomát osszanak.
2018. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
18%
Akkor neked lila gozod nincs arrol, hogy mirol beszelsz.
2018. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 11-es!


Nem értem miért vagy felháborodva.

Talán elveszi előled a munkát a filozófus vagy az egyiptológus? Ha igen, akkor valahogy mégis ők a hasznosabbak a társadalomnak nem?

Vagy csak azért is be akarod bizonyítani hogy 3 teljesen más terület közül az orvosi a nehezebb és hasznosabb? Ha emiatt, akkor meg a tipikus szűklátókörű orvos/mérnök/jogászhallgató vagy és muszály kiélned a dühödet valakiken, mert neked nem megy a szakod. Ha neked szar, akkor legyen másnak is az alapon. Katasztrófális mentalitás.


Mivel okoztak neked akkora problémát, hogy alázni kelljen őket? Ha valakit az érdekel akkor miért nem tanulhatja azt? Neked aztán nem származik belőle károd.


Szükség van a filozófiára és az ókori tanulmányokra is. Persze nem akkora számban mint egy orvos/mérnök.


Pitagorasz nevét gondolom nem kell bemutatni. Filozófus volt, aki azt vallotta, hogy minden a számok körül forog. ÚR ISTEN EGY FILOZÓFUS MIATT KEZDŐDÖTT EL A MATEMATIKA TANÍTÁSA.

A filozófia egy ága a logika ami amúgy a matematika alapköve amire minden visszavezethető.

De hogy az orvosokat is megemlítsem, ott is rengeteget számított a filozófia kezdetben. Hippokratész volt az első aki már elválasztotta a filozófiát az orvoslástól, de előtte a kettő szorosan össszefüggött!


Ha nem lenne filozófia, akkor nem lennének egységes értékrendek, nem tudnál érvelni, ha találkozol egy újdonsággal amit még soha nem tapasztaltál, vagy egy még nem létező dolgot kellene megalkotni, akkor el kell jutni oda, hogy kérdések fogalmazódnak meg benned és próbálod őket megmagyarázni más dolgok segítségével, lefektetni az alapokat. Geometria, aritmetika, csillagászat, orvoslás, machine learning, stb. mint egy gondolatként kezdődtek.


Vannak olyanok akik csak léhűteni mennek az ilyen szakokra hogy kicsit kitolják még a diákéveiket, meg hogy legyen diplomájuk? Persze hogy vannak. De aki kicsit is a dolgok mögé néz, az marhára meglátja mi haszna van egy filozófiának. Csak nem kellene ennyire szűk látókörrel rendelkezni. Inkább meg kellene érteni a miérteket, nem pedig csak kapásból odavágni hogy az hülyeség. Nap mint nap használod a filozófiát, csak fingod nincs róla.


Mindhárom szak nehéz a maga módján, ha komolyan csinálja valaki. Én soha a büdös életben nem lennék képes elvégezni egy filozófiát vagy egyiptológiát, mert egyáltalán nem érdekel olyan szinten, hogy tanuljam is őket. Az orvosi azért tűnik nehezebbnek, mert ott emberéletekről van szó, nem mehet át akárki. Bölcsészeknél ilyen nem fordul elő, így nincs akkora rosta, de aki valamire vinni akarja, az bőven szenved vele. Megtanulni X darab ókori nyelvet, történelmet, kultúrát, vallást nem olyan könnyű ám. Nincs duolingo és társai amikből könnyen tanulhatnál nyelvet.

Minden tudás eladható jó pénzért, csak a legjobbnak kell benne lenni.


Ja, és amúgy mérnökin tanulok, csak hogy ne mondhasd az, hogy én is "csak egy bölcsész szar vagyok, aki majd a mekiben fog dolgozni"

2018. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
17%

"Szükség van a filozófiára és az ókori tanulmányokra is. Persze nem akkora számban mint egy orvos/mérnök." - Miért is van rájuk szükség? Miben lenne más a világ ha holnaptól nem indulna ez a szak?


Nem talált, nem vagyok se jogász se mérnök se orvos, gazdelemzőn vagyok. Nem aláztam azt aki filozófusnak tanul, egyszerűen leírtam hogy ez egy teljesen felesleges egyetemi képzés. Nincs értelme összehasonlítani az orvosi szakkal, mert az egyik olyan amire tényleg szükség van, muszáj ennyire alaposan megtanulni a másik meg jó kis hobbiszak.

2018. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
6%
Manche Dinge és a 13-as (akiknek egyiptológushallgatóként köszönöm a kommentjeiket) elmagyarázták neked, miért szükséges a filozófia (aminek a létezése semmiben nem sérti a jogaidat egyébként sem). Az, hogy te nem vagy hajlandó meghallgatni az ellenérveket, nem bizonyítja az igazadat.
2018. szept. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából az ilyen szűklátókörűség miatt toporog egy helyben egy adott társadalom: csomó ártó dolog van érvényben, mégis vannak emberek akik az őket egyáltan nem érintő dolgokat becsmérlik le, s kígyót-békát összehordanak, hogy nincs értelme. Nem lenne jobb dolog nem azon rugózni, hogy mennyire hasznos ez a szak vagy sem, ahelyett, hogy a saját szakodra koncentrálnál kedves 14-es, és abban lennél a legjobb? Csak, mert ha annyira el lennél a saját szakoddal, nem azon rugóznál, hogy a másik szakja értelmetlen. Komolyan tényleg annyira fáj neked, hogy van filozófia/egyiptológia? Mindenki tanulja azt ami érdekli, slussz, passz.
2018. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!