Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika-Fizika szak után...

Matematika-Fizika szak után hova tovább?

Figyelt kérdés

(Alkalmazott Matematika)

Milyen állást lehet betölteni ilyen két MSC-s képzéssel. Érdemes elvégezni egy Doktorit valamelykböl?

ELTE

Ez a jövőképem

(nemkérek az olyan válaszokból, hogy Válassz másat és inkább legyél mérnök)



2018. szept. 6. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már így felvetetted a doktori képzést... miért ne? Csak rajtad áll, mi az, ami igazán érdekel. Ha sikerült rájönnöd, akkor érdemes lehet megpályázni egy - az érdeklődési területeddel kapcsolatos - PhD ösztöndíjat, akár külföldön is.
2018. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A doktorit akkor és csak akkor érdemes csinálni, ha szeretnél kutatni. Sokan megcsinálják a plecsni kedvéért, de teljesen értelmetlen. A doktori azért van, hogy kutass.


Én személy szerint kevésbé javaslom a kutatói pályát. Egyrészt mert már tudnád, ha azt akarnád csinálni, másrészt pedig mert Magyarországon az eleve rossz helyzetben lévő MTA-t és egyetemi műhelyeket most reszelik. Sajnos.

Viszont: mellette szól, hogy ha belevágsz, akkor Magyarországon vannak kiváló koponyák. Csak vigyázz, hogy ne szorulj be itthonra, hanem láss messzebbre, mivel a magyar képzések általában nagyon elméletiek és a kutatói légkör nem annyira jó és szabad, mint amit egy Károly egyetemen vagy egy Humbolt egyetemen szagolnál.


Én matematikus BSc-vel kerestem állást, de nem kapkodnak értünk. 1-2 hely van, de leginkább az is a SZTAKI berkein belül. Programozni meg kell tanulni, az gyakorlatilag elkerülhetetlen. Szerintem.


Meg persze lehetsz középiskolai tanár.


Az én sztorim vége az lett, hogy elmentem programozni. Neked azt javasolnám, hogy jó előre próbálj meg beregisztrálni a Professionre meg Linkedinre és próbálj meg körbecserkelni, hogy mik a lehetőségek. Én azt tippelném, hogy ha nem akarsz tanítani/kutatni, akkor a legjobb lehetőséged az, ha keresel olyan programozói melót, aminek van fiz/mat relevanciája.

2018. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 17. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!