Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmákkal tudnék...

Milyen szakmákkal tudnék 600-700 ezer forintot keresni?

Figyelt kérdés
Teljesen sötét vagyok ilyen téren és a nyakamon a pályaválasztás. Orvosi- és Művészettudományi szakok kivételével bármilyen szakra vevő vagyok

2018. szept. 13. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Bölcsészeten kívül akármivel :D
2018. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Vlmi manager
2018. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre így nehéz válaszolni szerintem. Ha egy bármilyen szakterületen jó vagy, olyan tudással rendelkezek, amely kiemelkedik, nyilván a fizetésed sem lesz átlagos.


Fel lehetne sorolni pl. az informatika, mérnöki területek, orvostudomány, gazdaság-pénzügy, jog, ahol az átlagbér a statisztikák szerint magasabb.

De hozzá tenném, hogy egy mezei rendszergazda vagy nem kiemelkedő tudással rendelkező személy sehol sem fog ennyit keresni.

Nyilván egy senior programozó bére nem a minimálbér.


Javaslom kicsit keresgélj a neten, pl. álláshirdetések, milyen bérek vannak itthon ill. külföldön.


Még az sem mindegy, hogy nyilván ez nem kezdő bér lesz. Így az is fontos, ilyen fizetési igény mennyi idő után érhető el? Ez viszont nyilván megint az egyéni kvalitásoktól függ véleményem szerint.

2018. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Pályakezdőként ennyit sehol nem fogsz kapni, de 5-10 év után HA nagyon jó szakember vagy, és folyamatosan képzed magad, programozóként, mérnökként, gazdasági szakemberként kaphatsz ennyit. De ehhez általában az kell, legalábbis gazdasági terülten, hogy elvégezz fizetős képzéseket. A kezdő fizetés általában nettó 250-300e Ft + juttatások körül alakul ezeknél a szakoknál. A multik eleinte évente emelnek olyan 15-20%-kal, szokott lenni prémium is év végén.
2018. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vonz az informatika, akkor az esetleg. Abban többféleképpen is tudsz sok pénzt csinálni.


Vagy tanulj politológiát, majd csatlakozz egy párthoz, mássz fel a létrán, pacsizz le sokakkal, szavaztasd meg magad, juss be a parlamentbe, és pont ennyit fogsz keresni.

2018. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Díjazom a segítőkészségeteket.

Sok jó ötletet adtatok. Mégegyszer KÖSZÖNÖM!

2018. szept. 13. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:

olyan irányba menj, ami érdekel. Nem akarlak eltántorítani, csak tapasztalatból beszélek.


Elhatároztam hogy informatikus leszek, majd középiskolában olyan szinten megutáltam az egészet, hogy az csak na. :D


Nem érdekelt mennyi pénzt keresnek, de utáltam. :D


Szóval hagytam. :D

2018. szept. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Informatika jó irány lehet, de csak akkor, ha valóban érdekel, különben szétunod magad. Ha érdekel, akkor viszont egy nagyon szép, kreatív szakma tud lenni, és még jól is fizet :P


Itt kezdeném a keresgélést amúgy:


[link]


[link]


Ezek jó cikkek

2018. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!