Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri Anglisztikát tanulni?...

Megéri Anglisztikát tanulni? Mit lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Hamarosan fogok érettségizni, viszont teljesen tanácstalan vagyok, hogy mivel menjek tovább. Eredetileg informatikát tanulok szakgimnáziumban, de elment tőle teljesen a kedvem (Az iskolában ahol tanulom, nem képesek normálisan tanítani. A tanáraink nagyrésze vagy tanár , de nem ért az informatikához.. vagy informatikus, de nem ért a tanításhoz. 3 év alatt semmiféle "hasznos" informatikai tudást nem sikerült elsajátítanunk, osztályszinten.) Meg alapból, nem óhajtok matematikával foglalkozni, mivel nem vagyok oda érte túlságosan, pedig nem megy rosszul.


A nyelvérzékem nagyon jó, és leginkább a humán tantárgyak vonzanak.



Szerintetek érdemes Anglisztikát tanulni? Ha fordító / tolmács szeretnék lenni, akkor hogyan tovább az érettségi után? (Mindenképpen szeretnék egyetemre menni.)



2018. szept. 13. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én első körben (ELTE) anglisztikára mentem, nagyon megbántam. 2 hónap után otthagytam, inkább átmentem gazdasági szakra. Ott is fontos a nyelvérzék, és a matek sem vészes. Viszont persze kinek mi tetszik, lehet hogy neked bejönne az anglisztika. Rengeteg irodalom óra volt, pl verselemzést kellett írni angolul, és pár olyan, mint a gimis angol. Plusz az anglisztika mellé kell választani minort, pl németet.
2018. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Imádom az irodalmat, szóval nekem a verselemzéssel nem lenne problémám. :D (Meg persze bármilyen lexikális információt képes vagyok "ránézésre" megjegyezni. Általában egy olvasás elég a megtanulásra, akár verseknél is.)


A matekkal nem az a bajom, hogy nehéz számomra vagy akármi, hanem hogy szimplán. lefáraszt. De teljesen. Bármilyen matek/fizika dolgozat után olyan szinten elfáradok, hogy megöli a kedvemet bármire is a nap hátralévő részében.


Szerinted ahhoz, hogy tolmácsként el tudjak helyezkedni, milyen minort kellene felvennem, majd ha odajutok? Keleti nyelvet fel tudnék venni minornak? (Mivel ha jól tudom, távol-keleti nyelvek nagyon népszerűek.)

2018. szept. 13. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
hogy tudtal ilyen gyorsan atmenni gazdasagi szakra? en jogira akarok, de nem lehet csak ugy atjelentkezni, max ha indul keresztfelevben a masik szak...amugy az anglisztikanak tenyleg semmi ertelme, en is azon vagyok, de tolmacsit csinalhatsz barmilyen BA melle, ha azt szeretnel.
2018. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy-Hogy nincs értelme? Ha jól tudom, rendes szinten tanulhatnék angolt, és vehetnék fel mellé másik nyelveket. Ez nem lenne "előny", mint előkészíteni a tolmács MA-t?
2018. szept. 15. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon függ attól hogy melyik egyetemre mész. És tényleg, erről tájékozódj.

Én a Pázmányra járok jogra, de imádom a nyelveket. Nagyon sokat vaciláltam jog és bölcsész képzések között.. végül gondoltam én, kis naiv, hogy jogon vehetek fel nyelvi órákat. ( Hiszen a Pázmánynak van BTK-ja? Gondoltam miért ne? ). Majd első napon közölték, hogy a-a, itt csak szaknyelv van, abból is angol-német-latin ( latin jogi szaknyelv, ilyen bullshitet gondoltam rögtön ), akkor végképp elment a kedvem az egésztől. :D A latint is úgy tanuljuk, hogy éppen megérts majd egy római jogi szöveget ( Ohh yeah, de logikus ). Szóval, nyelvi szempontból teljesen csalódtam az egészben.

ELTE-n viszont úgy hallottam ilyet lehet, mármint nyelvi órákat felvenni, valamint ott a BTK-n a minor elég tág perspektívát biztosít. ( Még infos tárgyakat is vehetsz fel, ami azért elég hasznos duó ).

Meg úgy működik, hogyha anglisztika az alapszakod, és felveszed mondjuk az egyiptológia minort, akkor mesterre mehetsz az anglisztikához tartozó és az egyiptológiához tartozó mesterekre. ( Ebbe beletartozik a tolmácsi is, mivel oda bármilyen alapképzési diploma elegendő. )

Viszont az tévhit, hogy csak nyelvet fogsz tanulni. Nyelvészet, irodalom, töri stb. ( amik amúgy érdekesek ) és csak mellékesben nyelv. Tehát abba a saját energiádat is bele kell fektesd :)

Kérlek nézz körbe és kérdezz körbe nagyon!! Nehogy úgy járj mint én :) Sok sikert!!

2018. szept. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Illetve, azt szeretném még megkérdezni, hogy miért csak "haladó" franciát látok? A francia érdekel igazán, mivel ott tapasztalataim szerint erkölcsből nem beszélnek semmilyen idegen nyelvet, így hasznos lenne azt megtanulnom. (Bár ha nem lehet, akkor marad a nyelvi tanfolyam. A nyelvért nem bánok pénzt "áldozni.)
2018. szept. 16. 08:20
 7/8 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy ilyen semmilyen stilusban irok, de nincs jelenleg laptopom.


nekunk 10 kotelezo targyunk van iden, anglisztikas, golyaknak, ebbol 3 az, ami ad gyakorlati tudast (forditas, iras, speaking). a tobbi ilyen pepecseles, meg “jo ha tudod”, elvont dolgok, konyvek mondanivaloja stb. de nuku szaknyelv. es ha tolmacsira akarsz menni mesterre ott bizony elovizsga van, szaknyelvrol kell forditani nem ritkan, de ez egyetemfuggo. es bizony nem nyelvtanfolyam, ha angolul szeretnel jol megtanulni es erdekel a kultura, en az ERASMUS-t javaslom.


lehet felvenni nalunk 10 kreditnyi szabadon valaszthatot, illetve kell is, de ezt igy a 3 ev alatt. minden intezmenyi targybol lehet, szoval gazdasagi/jogi melle mondjuk kezdo oroszt. azert nincs kezdo francia, mert (meg) nem hirdettek meg, vagy meg fogjak, vagy nem, ez az intezmenyen mulik igazabol, de ha van halado szerintem lesz kezdo is...

2018. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam, hogy a Debreceni Egyetemre jarok.
2018. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!