Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing vagy nemzetközi gazdálkodás szakra érdemesebb mennem?

Figyelt kérdés
Corvinuson vagy BGE-n szeretnék továbbtanulni,csak nem tudom melyiket válasszam a fenti kettő közül. Egész nap a netet bújtam,hogy melyikkel mit tudnék csinálni diploma után,de nem lettem sokkal okosabb. Azt szeretném választani,ahol többet tudok kommunikálni(tárgyalásokra gondolok elsősorban),és ott használhatom a nyelvérzékem,tudásom, illetve nem akarok vállalkozásba fogni,hanem egy adott cégen belül dolgozni,intézni az üzleteket, a saját ötleteimmel előállni. Szóval akinek van tapasztalata az legyen szíves segítsen,hogy mit válasszak.:((

2018. szept. 16. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Dunát lehet belőlük rekeszteni..
2018. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Oké tehát a kereskedelem és marketing szerintem sokkal színesebb elhelyezkedési lehetőségeket kínál, csak néhány példa: piackutatás, termékfejlesztés, árazás, marketing, sales, channel management, brand management, merchandising, stratégia stb. stb. Ráállhatsz vele a logisztikára, minőségbiztosításra stb. stb. is később. Nagyon érdekes, nagyon színes szakma.


A nemzetközi gazdálkodás se rossz, de ez inkább közelebb áll a pénzügyhöz, általános marketing funkciókra tanít inkább.


Elfogult vagyok, mert én marketingre jártam, és ebben is dolgozom, és szerintem ez a világ egyik legérdekesebb és legsokoldalúbb szakmája.

2018. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Én pont ng-re jártam, a leírtak alapján neked a kereskedelem és marketinget javaslom.
2018. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Igazából mindegy, nagyjából ugyanazokra az állásokra pályázhatsz mindkét diplomával. Jelöld meg előbb azt ahova magasabb a ponthatár és B tervnek a másikat. A szakok órarendje is kb 70%-ban megegyezik és szabadon választhatónak is vehetsz fel tárgyakat a másik szakról.
2018. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

"nagyjából ugyanazokra az állásokra pályázhatsz mindkét diplomával"


Helyesebben: a kermark mindenhova jó, ahova a gazdálkodás, fordítva viszont ez nem igaz. A tipikus marketinges állásokra marketingest keresnek. Lehet, hogy a curriculum 70%-a megegyezik, de a különböző 30% az, a marketing szakosító része.

2018. szept. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
* az, ami a ...
2018. szept. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg akkor menj kereskedelem és marketingre, ha kifejezetten a marketing az amivel foglalkozni szeretnél... Érdekel a marketing MSc is.

Különben a leírtak alapján én egyiket sem, hanem inkább a gazdálkodási és menedzsmentet ajánlom.

Ezzel kifejezetten marketingen kívül bárhová nagyobb eséllyel vesznek fel mint a KM-el, de amúgy eléggé hasonló.

2018. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%

Jó része kereskedelem a maradék 30%-nak, a legtöbb helyen ez hangsúlyosabb.


Simán mehet marketingesnek kb bármilyen gazdasági diplomával.

2018. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!