Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot kell végezni?...

Milyen szakot kell végezni? (videojáték fejlesztés)

Figyelt kérdés
14, éves vagyok, hamarosan megyek középiskolába... Jól tudok rajzolni, jólértek a grafikához, csak nem tudom hogy milyen szakot kell ahhoz elvégezni, hogy mondjuk a Rockstar Gamesnél kapjak munkát. Kell hozzá egyetemet is végezni? Milyen szakot ajánlotok?

2018. szept. 17. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp alapvető az informatikai képzettség, így olyan egyetemre menj. Tudsz majd szakosodni különböző dolgokra.
2018. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű a dolog...


Nekem több olyan ismerősöm is van, akiknek sikerült bekerülni játékfejlesztő cégekhez. Hát ők nem csak egyetemet, hanem doktori iskolát (PhD) is végeztek, és úgy is évekig vártak, hogy jöjjön a lehetőség.


"Jól értek a grafikához". Azért ezt egy kicsit korai kijelentésnek érzem, grafikán (3D) ilyesmi témakört kell kb érteni: [link] (ha ehhez értesz 14 évesen, akkor őszinte elismerésem).


Egyetem mindenképp kell, ahol ezt a témakört most legmagasabb szinten oktatják, az szerintem a BME mérnökinformatikus MSc-n a vizuális informatika szakirány. Sajnos az ELTE éppen építi le a képzését, én korábban oda jártam, de nem merem ígérni, hogy mire odajutsz, még lesz bármi értékelhető. Alapképzésből nagyjából mindegy, hogy melyikre mész, az eltés is jól felkészít ezekre a témákra.


Arra viszont készülj fel, hogy az egyetemi matek (analízis, lineáris algebra) ide tényleg kell. (Sokan fanyalognak, hogy minek ennyi matek programozó képzésre, ez többnyire igaz is, KIVÉVE grafika irányban, ott nélkülözhetetlen.) Szóval ha már egyetem elején probléma van a bevezető matek tárgyakkal, lehet hogy érdemes más irányt választani.

2018. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző, egy kicsit túlzásnak érzem a dolgot. A 2D és vagy 3D játékgrafikához kb. annyi matek kell, mint a torta sütéshez, ha csak a kérdezőt nem bizonyos, nagyon speciális ágazatok érdeklik. Nekünk még matek óráink se voltak soha animáció szakon (egyetem). A fogalmazás alapján a kérdező nem programozó akar lenni, hanem Artist, játékokkal foglalkozó 2D-s vagy 3D-s grafikus, akkor miért ajánlotok neki programozói szakokat?



Egy karakter modellezésénél nem fog lépten nyomon számolgatni meg matek képletekkel szenvedni (max egyszerűbb paramétereket ad meg, amire egy ötödik osztályos is képes). A doktori diplomát se értem, magasról tojnak rá a munkaadók. Nem a papírt kell lóbálni, hanem megtanulni jól használni a programot, azt meg otthon, a hálószobádból is meg tudod csinálni, nem kell hozzá iskola. :D


Elhiszem, hogy az is járható út, de azért ne fesd le úgy a képet, mintha csak akkor lehetnél 2D vagy 3D Artist, ha doktorid van meg matek zseni vagy. Az én ismerőseim tökéletesen megvannak ezek nélkül is és így is király helyeken dolgoznak meg díjakat hoznak el.


Kérdezőnek: Ahogy írtam korábban, nem az iskola tesz majd jó Artisstá, sajnos a magyar játékképzés rettenetes, középiskolában szerintem nem is nagyon van, ahol kifejezetten ezt tanítanák. Felsőoktatásban van Média-Design szak, ami lefedi a játékgrafikát, de meh... Nincs bajom az animáció szakkal se, de azt nem mondom, hogy olyan extrém sokat tanultam. Inkább a kapcsolatszerzés miatt jó. OKJ-ből is van animáció, az se ér túl sokat. Az informatika szakok ugyanilyen rémesek szinte mindenhol. Elavult, régi dolgokat tanítanak.


A legjobb, amit tehetsz, hogy magadat fejleszted, neten rengeteg tutorial van, így érheted el a leghatékonyabban az álmodat. Pl. ülj le Blender elé akár most azonnal, és 3D-z. Vagy digitális rajzokkal is foglalkozhatsz, ha a 2D játékok érdekelnek, bár személyes véleményem szerin többre mész a 3D-vel. Sok sikert!

2018. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző: igazad van, a kérdező nem írta le, hogy artist, vagy engine fejlesztő akar lenni, én az utóbbit feltételeztem az ismerőseim miatt. Majd kommentel, ha vannak még kérdései, mindenesetre örülök, hogy a te perspektívádat is olvashatja.


(A Rockstar Games amúgy játékkiadó, szóval ebből szerintem nem lehet kikövetkeztetni, hogy a játékfejlesztés melyik részéről van szó.)

2018. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oh, az más, ehhez az oldalához annyira nem értek, oda elhiszem, hogy szükséges a doktori és a matek mindenképp. Főleg az alapján, hogy mennyi önjelölt programozó szaladgál mindenfele, releváns tudás nélkül. Akkor ez marad a kérdező döntése. :)
2018. szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, én jarzolós grafikára gondoltam... :) A korosztályomhoz képest jól értek a számítógépekhez, tudok photoshopban szerkeszteni, meg ilyesmi.
2018. szept. 18. 07:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként Animációra gondoltam
2018. szept. 18. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!