Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes közgazdaságtanta,...

Érdemes közgazdaságtanta, illetve ahhoz hasonló gazdasági szakokra menni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és lassan el kell dönteni, hogy milyen faktokat vennék fel. Meglehetősen érdekel a gazdasággal összefüggő minden terület elég sokat foglalkozom vele gimi mellett, főleg nem szaknyelven írodott, de profik által írt közgazdasági könyveken keresztül. Az a kérdésem, hogy megéri-e matek, töri faktot felvennem és érettségi után megcélozni egy gazdasági szakot, mert úgy hallottam, hogy az általam leginkább kedvelt, tőkepiaci feladatokat képesek lesznek robotok végezni belátható időn belül. Szerintem megéri, ha jól csinálod, de érdekel nagyon a tapasztalat, vélemény.

2018. szept. 17. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Érdemes, nagyon érdekes munka.


"Úgy hallottam, hogy az általam leginkább kedvelt, tőkepiaci feladatokat képesek lesznek robotok végezni belátható időn belül."


Jelenleg is tanuló algoritmusok dolgoznak a fintech piacon, nincs ebben semmi újdonság. De a döntéseket végső soron emberek hozzák, és ez így is marad még beláthatatlan ideig. Én mondjuk nagyértékű akvizíciókkal foglalkozom, itt a gépek nem rúgnak labdába.

2018. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%
Gazdasági szakon még mindig érdemes továbbtanulni, rengetegen mennek rá, de van is kereslet. Pályakezdőként is már elég jó a fizetés. Én a Corvinust ajánlom.
2018. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!