Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzős gimnazista vagyok....

Végzős gimnazista vagyok. Lehet esélyem egy orvosi egyetemen továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok, és az utóbbi pár hónapban (mivel lassan érettségi) mérlegeltem a továbbtanulási lehetőségeimet. Kis koromban orvos szerettem lenni, de az elmúlt pár évben már eszembe se jutott, viszont mostanában egyre többet gondolkodok rajta. Biológiából és fizikából is 4-es voltam, de csak 2 évig tanultam (nem emelt szinten). A többi tantárggyal nem lesz gondom. Lehet reális esélyem felkészülni bő fél év alatt emelt szintűre bioszból és fizikából szinte a 0-ról? És reális eséllyel jelentkezni az egyetemre? Azért nagy dilemma, mert vagy neki állok és éjjel-nappal elkezdem tanulni magántanár stb. vagy inkább menjek biztosra és készüljek az eredeti terv szerint (közgazdász egyetem). Matekon kívűl az összes érettségi tantárgyból 5-ös vagyok.

2018. szept. 17. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem gondold végig, mert nem egyszerű. Orvosihoz főleg jó érettségi kell, nekem sok lenne a biosz-kémia-fizika. Főleg, hogy utóbbi 2-ből sokszor nemcsak elméletet, hanem számolásokat is kérdeznek.


Igazság szerint ez sokszor tanárfüggő. Ha elszánt vagy és sok időd szánsz rá, és a tanáraid is jók, akkor mindenképpen sikerülhet, de azért tényleg javaslom, hogy gondold végig.

2018. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Csak akkor vágj bele az orvosiba, ha igazán elhivatott vagy, ha megvan hozzá a motiváció és az elszántság, menni fog a tanulás.
2018. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az utóbbi 2 évben, számolás kémiából mindig is az érettségi felét tette ki pontilag.


Fel lehet készülni, én bioszból a 2. Érettségimre csak 1x elolvastam. A kémiát szerettem, a számolás miatt jártam magántanárhoz, az elméletet magadtól is megtudod.


De ha idén nem is vesznek fel, akkor majd megpróbálod újra és felvesznek jövőre. Az évfolyam felét másodjára, harmadjára vették fel.

2018. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A többszöri jelentekezés az hogy működik? Leérettségizek, nem vesznek fel, és egy évet várnom kell a következő jelentkezésig? Suli nélkül egész évben készüljek az érettségi javításra? Hallottam én is, hogy sokmindenkit csak a többszöri jelentkezésre vesznek fel. Addig itthon kell ülni és tanulni, lehet, hogy 2-3 évet?
2018. szept. 18. 14:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak a következő felvételi időszakban, februárban tudsz jelentkezni, egy évig tudsz még tanulni, ha nem sikerül elsőre.
2018. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm. Olyat egyébként lehet csinálni, hogy pl. csak bilogiából érettségizek, fizikából pedig nem, viszont a következő érettségi időszakban igen? Így talán több pontot szerezhetnék, ha egyszerre csak egyet írok meg.
2018. szept. 18. 14:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Olyat egyébként lehet csinálni, hogy pl. csak bilogiából érettségizek, fizikából pedig nem, viszont a következő érettségi időszakban igen?"


Igen, lehet.



Egyébként, ha tényleg orvos szeretnél lenni, akkor hajrá. Még ha nem is vesznek fel elsőre, egy évet akkor is megéri kihagyni, hogy utána egész életedben olyasvalamivel foglalkozz, amit szeretsz.

2018. szept. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Olyat egyébként lehet csinálni, hogy pl. csak bilogiából érettségizek, fizikából pedig nem, viszont a következő érettségi időszakban igen? Így talán több pontot szerezhetnék, ha egyszerre csak egyet írok meg."


Lehet, de mindenképp próbáld meg ebben az évben mindkettőt. Most még ingyenes.

2018. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ha valóban 0-ról indulsz, most nem valószínű, hogy fel tudsz készülni. Ha nem lenne ott még másik 4 érettségi tárgy és nem lennél egész nap iskolában, működhetne a dolog, de így... Gondolj bele: mennyi időt tudnál szentelni 2 emeltnek úgy, hogy ott vannak a házik a többi tárgyból. Voltak biosz és kémia faktos osztálytársaim. Utolsó évben a bioszosoknak minden hétfőn 4 órás (!!!) faktjuk volt, ami azt jelenti, hogy dél után kezdtek és 4 után végeztek, emellett meg persze ott volt a heti 2 alap biosz, az egész osztálynak. Ezt csak azért írom, hogy kicsit érezd a súlyát, hogy mekkora mennyiség ez. Ennek ellenére én azt mondom, hogy ennyi idő alatt fel lehet készülni 2 emelt érettségikre, de ha az ember nem 12.-es. A szalagavató próbák is egy csomó időt elvesznek az első félévben.

Persze te ismered a határaidat, neked kell tudnod, mi fér bele az idődbe. A fizika érettségit nem ismerem, de gondolom, ott is vannak számolások, mint a kémia érettségiben, amit az elmélettel ellentétben nem lehet bevágni. Oda kell félév, hogy ülepedjenek a dolgok, ha mindennap csinálsz 10-15 feladatot (akár csak hétköznapokon is elég, ha most kezded).


Viszont a hozzáállásod nem túl meggyőző. Hol az elhivatottság? Ha nem tudsz most felkészülni, inkább mész közgazdásznak? Még ha legalább valami rokon szakmát mondtál volna. Minden kisgyerek orvos akar lenni, de most miért jutott eszedbe újra? Mi akarsz lenni, orvos vagy közgazdász? Ha nem tudsz dönteni, halassz egy évet. Ha nem vagy elhivatott, ne menj orvosira.


Én általánosban állatorvos akartam lenni, de nem ment a biosz-kémia, meg nem is érdekeltek ezek a tárgyak. Leérettségiztem, elmentem közgazdász egyetemre (:D), félévvel később meg rájöttem, hogy nem lesz ez így jó, máris hiányérzetem volt. Így január óta kémia/biosz érettségikre készülök, hogy bekerüljek orvosira (és csak azért nem állatorvosira, mert túlságosan szeretem az állatokat :D)

2018. szept. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az elhivatottság meg van bennem, nem azzal van a baj. Azzal van, hogyha a közgázra megyek, akkor emeltezek angolból és matekból. Ha orvosira, akkor nyilván bioszból és fizikából (a fizika szerintem sokkal könnyebb a kémiánál). Nyilván az orvosit szeretném jobban, de ha nem sikerül (nem tudom, hogy valaha sikerülhet-e) az elég gáz lenne. Ott leszek 6 érettségi tantárggyal, 2 emelt természettudományi ismeretekől és ezekkel mit kezdjek? Orvosin kívűl nem sok helyre mehetek vele. Vagy aztán pár év múlva meg kezdjek el készülni megint angol és matek emeltre? Az tart vissza az egésztől, hogyha erre teszem fel a maradék időmet és energiámat és mégsem sikerül (az orvosira tudom, hogy nem sok mindenki jelentkezhet, aki nincs egy zseni szintén) akkor mit kezdjek magammal.
2018. szept. 18. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!