Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy hívják ezt a foglalkozást...

Kepacs kérdése:

Hogy hívják ezt a foglalkozást, szakmát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tovább tanulás szempontjából érdekelne a kérdés. Nem tudom, hogy létezik-e kifejezetten ilyen foglalkozás/szakma, vagy egyéb szakmák ágazataihoz tartozik-e. Ugyan is ez érdekelne engem és ezzel szeretnék tovább tanulni és majd dologzni.


A megnevezését nemtudom, ezért leírom, hogy mit csinál.

Fa anyaggal dolgozik, leginkább épitkezéseken, mindent amit el lehet fából készíteni azt tudja. Pl. Lépcsők, teraszok, kerítések, akár bútorok, vagy ahogyan Amerikába is épitkeznek a belső falakat fa szerkezettel készitik el. Tehát ilyen barkácsolós munka. Ahol mérni kell, tervezni a dolgokat, aztán pedig összerakni, és látod a munka eredményét.


Eléggé vegyes feladatokkat irtam itt össze, én is utána néztem, hogy milyen szakma lehet ez. Az asztalos csak bútorokat csinál nem? A technikusok meg mérnökök meg nem a fizikai részével foglalkoznak, hanem inkább papír meló, tervrajzok stb. Az épületasztalos meg ajtókat, ablakokat csinál.


Nehéz igy leírni remélem valami érthető belőle, mert engem egy ilyen szakma érdekelne és biztos, hogy létezik csak a nevét nem tudom.


Köszönöm szépen a segítségeteket!



2018. szept. 23. 14:47
 1/6 anonim válasza:
Ácsra gondoltál.
2018. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ácsra gondoltál?
2018. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egy kombó: ács-szárazépítő-asztalos keverék.
2018. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Épület asztalos.
2018. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az Ács, az tetőszerkezeteket csinál csak nem?

Épület asztalos pedig csak ajtót-ablakot csinál úgy tudom.

2018. szept. 23. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajtót , ablakot a sima asztalos csinál.
2018. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!