Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hol éreztétek jobban...

Ti hol éreztétek jobban magatokat? A középiskolában/gimnáziumban vagy az egyetemen?

Figyelt kérdés

Hol szereztél könnyebben barátokat?

Hol volt jobb a légkör?

Hol voltak jobb fejek a tanárok?

Hol szereztél több szép emléket?


A középiskolában/gimnáziumban vagy az egyetemen?



2018. szept. 23. 15:29
 1/5 nemaRendőrség ***** válasza:

Egyetem

Egyetemen

Egyetemen

Átlagosan véve gimnáziumban, de egyetemen sokkal jobbfejek vannak(meg nagyon rosszak is, így lerontja)

Egyetemen

2018. szept. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hol éreztétek jobban magatokat?

Egyetemen


Hol szereztél könnyebben barátokat?

Középiskolában


Hol volt jobb a légkör?

Középiskolában


Hol voltak jobb fejek a tanárok?

Egyetemen


Hol szereztél több szép emléket?

Egyetemen

2018. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Összességében gimiben ezerszer jobban éreztem magam, mint az egyetemen.


Gimiben nagyon jó osztályom volt. 25-en voltunk egy osztályban, ezáltal sokkal közelebb kerültünk egymáshoz, könnyebb volt kapcsolatokat kialakítani. Fiatalabbak voltunk és szerintem ez az életkorból is adódik, könnyebben barátkoztunk egymással. A többség a városban lakott, könnyen tudtunk találkozni, sokakkal együtt sétáltunk haza. Több közös témánk volt és nagyon jó volt a közösség, segítettünk egymásnak, összetartottunk. Ezzel szemben az egyetemen rengetegen vannak a szakomon és a 95%-át fel sem ismerném... Kb. fogalmam nincsen, hogy kikkel járok együtt órákra, a többséggel egy szót sem váltottam még az egyetem alatt. Sőt, a legtöbbször max. jegyzetet adunk kölcsön egymásnak, megkérdezzük, hogy hol van a terem stb. és ennyiben ki is merül a kommunikáció. Eddig egy barátot sem sikerült szereznem az egyetemen és nem is látok rá sok lehetőséget, mert már szinte mindenkinek megvan a saját baráti társasága, akikkel együtt jöttek. Sokkal vegyesebb is a társaság, sokkal nehezebb találni olyat, aki hozzád hasonló érdeklődéssel vagy személyiséggel bír és ezáltal megtaláljátok a közös hangot.


A tanárok viszont az egyetemen szimpatikusabbak, mert sokkal rendesebbek, megértőbbek, segítőkészebbek, mint gimiben. Gimiben még nagyon ránk telepedtek és irányítottak, ami egyrészt jó, mert segítenek és könnyebb eligazodni stb., de túl sok volt az elvárás felénk és úgy éreztük, hogy minden tanárnak a kedvében kell járni. Ezzel szemben az egyetemen sokkal nagyobb a szabadság és a tanárokat nem igazán érdekli, hogy mégis ki vagy, miért nem azt csináltad stb. Valamint engem az is motivál, hogy nagyon sok okos, tanult és szakmailag elismert tanárom volt és van.


Gimiből sok szép emlékem van. Sokkal több volt a szabadidőm, mint most az egyetemen és csomó iskolai programunk volt. Ezzel szemben az egyetemen rengeteg órám van, csomót kell tanulni és vagy tudományos előadásokat vagy ivós játékokat, durva bulikat szerveznek. Gimiben volt egy kis közösségünk, akikkel tudtunk találkozni, szórakozni stb., de itt az egyetemen már nincsen ilyen. Igazából egy konkrét egyetemi emléket sem tudnék mondani, ami megmaradt volna bennem.

2018. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gimi 5 éve nagyon szép emlék marad a számomra, ami a barátokat illeti, az iskoláról már kevésbé tudom ezt mondani. Egy-két tanár nagyon fog hiányozni, de a többi maga volt a rémálom. Az egyetemet még csak most kezdtem el, örülök, hogy már sok embert megismertem. :)
2018. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hol szereztél könnyebben barátokat?


A közép suliba egyszerűbb volt úgy érzem hogy az egyetemen már mindenkinek meg van a saját még ha kicsi köre meg hát az aki mondjuk gyerekes vagy dolgozik általában ki be szaladgál és nem barátkozni van ott hanem tanulni.


Hol volt jobb a légkör?


Az egyetemen. Nagyobb, az emberek többsége tényleg tanulni jár. Könnyebb elkerülni azt akit nem szívlelsz és még ha magányos vagyok akkor is van mit csinálni. Nincs annyi dráma, bár ez attól függ honnan jöttél mert ők nálam közép suliba hihetetlen mekkora haragtartások, kirekesztések voltak.


Hol voltak jobb fejek a tanárok?


Középiskolában jobban foglalkoztak velünk viszont ez az esetek 80%ban nem volt pozitív. Nyilván egyszerűbb volt elérni valakit vagy megbeszélni a gondjaimat viszont nekem tetszik hogy az egyetemen nem zaklatnak felesleges dolgokkal. Meg az is rá jön hogy itt nem néznek le (vagy csak nem olyan feltűnően). Tehát egyetem.


Hol szereztél több szép emléket?


A közép suliból több emlékem van ami a sulihoz kapcsolódik, a legtöbb osztály kirándulásról vagy csín tevésről szól.

2018. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!