Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE gazdaságinformatikus...

BCE gazdaságinformatikus szakról tapasztalat?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, úgy tervezem, hogy ide fogok jelentkezni.

A matekot emelt szintem tanulom, infóból most kezdtem programozni. Ez a két tárgy a lényegesebb, ugye? Aki ide jár/járt vagy máshova erre a szakra, légyszi írjon, milyen tárgyak vannak, mennyit kell tanulni, infóból milyen nyelvekkel kezdik.



2018. szept. 23. 22:27
 1/1 anonim válasza:
79%

Utolsó féléves gazdinfós vagyok a BCE-n. Igen, mondhatjuk hogy az a két leglényegesebb tárgy. A legjobban buktató tárgy a matek (korábban szét volt bontva, analízis, valszám, linealg, számítástudomány), most már csak Matek I-II. tárgyak vannak.

Alapvetően azok szívnak ezekkel a legtöbbet, akik nem tanulták ezen a szinten korábban a matekot, nekik be kell hozniuk a lemaradást, sokszor ezt lustulják el év közben, de még egy középfokú matekkal is boldogulhat az ember, ha a félév során folyamatosan készül és nem az utolsó 3 napra hagyja a tanulást vizsgák előtt. :)

Egy emelt matekkal simán fog menni a matek itt is, ha már a deriválás, integrálás, függvényelemzés dolgokról nem itt hallassz majd először, jelentősen könnyebb dolgod lesz (legalábbis matekkal). Infóból a következőre lehet számítani, sorrendben: fél év VBA egy kis ízelítő gyanánt, aztán fél év C# ("Szofttech.1.), még egy félév (Szofttech.2.) - ezzel párhuzamban fél év (Oracle) SQL. Mindegyiket az alapoktól kezdik, ha már van egy kis gyakorlatod bennük előre, az előny, de nem létszükséglet. Aztán kb a képzés felénél vannak az ilyen "vállalati" tárgyak - vezszerv, információs rendszerek stb., ezekre magolgatni kell, de egyik sem lehetetlen küldetés.

A fókusz viszont érettségi előtt az legyen, hogy minél több pontor szerezz, sikeres emelt matekkal + infóval itt is gyorsan meg fogod találni a helyed, de még mindig azt mondanám, hogy nem megy annyira vérre a tanulás itt, mint a Duna másik oldalán (BME). Ha te kifejezetten szereted a matekot és hardcore programozó szeretnél lenni (mondjuk java fejlesztő), a BME-n többet fogsz kapni ehhez, magasabb szinten és nagyobb részletezettséggel (pl mérnökinfó, vagy programtervező i. szakon)

A gazdinfó kicsit hibridebb, "skizofrén" :D szak, itt mindenbe belekóstolhatsz, aztán majd eldöntöd hogy merre tovább, BME pedig célirányosabban a fejlesztés felé húz, legalábbis én így tapasztalom.

Ha részletesebb infók érdekelnek, az egyetem honlapján meg tudod nézni az operatív tanterveket, ahol látod féléves bontásban a tematikát, a tárgykódokra ráguglizva pedig azt is, hogy mit várnak el az egyes tárgyakon. De itt is érdemes nézelődni, gazdinfósok csinálják: [link]

Továbbá fontos lehet, hogy kövesd a változásolat az egyetemmel kapcsolatban, hogy tudd milyen lehetőségekre számíthatsz, mert friss hír a napokból, hogy az egyetem finanszírozása alapítványi kézbe kerül, és ez valamilyen módon érinteni fogja a költségtérítéses (=állambácsi fizeti) képzést (lehet, hogy megszűnik és valami alapítványi hülyeség lesz az ingyenes képzés neve, más kritériumokkal). Sok sikert az érettségihez.

2018. szept. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!