Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tehetek, ha rossz szakmát...

Mit tehetek, ha rossz szakmát választottam?

Figyelt kérdés
Egy 21 éves srác vagyok, idén végeztem a sulival. Érettségi után gépész területre mentem és sikerült is elvégezni (épp hogy). Azonban idő közben rájöttem, hogy ez a szakma nagyon nem nekem való és egyáltalán nem szeretem. Amikor annak idején döntenem kellett, még nem nagyon volt ötletem, hogy hová menjek tovább tanulni így a szüleim erőltették, hogy gépészetre menjek mivel jól keresett szakma meg egyebek. A kérdésem az lenne, hogy mennyire van esélyem még váltani illetve ha én mindig is a humán tárgyakat szerettem, akkor milyen pályalehetőségek vannak vagy hol tudnék ez ügyben könnyedén tájékozódni. Ha valaki tudna tanácsot adni, nagyon köszönöm.

2018. szept. 25. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal vagy még, bármikor válthatsz. Sokan vannak, akik 25-30-35 évesen kezdik el az egyetemet, sőt még páran afölött is.

Felsőoktatásban gondolkodsz, vagy OKJ?

Van bármilyen elképzelésed, hogy mi tetszene, mit dolgoznál szívesen?

2018. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazság szerint a zenéhez van tehetségem, több mint tíz évet jártam zeneiskolába zongorára, de úgy tudom a zenével nem sok mindent lehet kezdeni. Ami még jól ment, az a történelem amiből ötösre érettségiztem.
2018. szept. 26. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor nagy hülyeség lenne valamelyik hangszerboltban elhelyezkedni? :) Én olyan szívesen dolgoznék ilyen helyen, de sajnos csak most kezdtem el zenét tanulni, szóval még nem értek hozzá. :D
2019. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!