Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónőnek tanulni jó döntés?

Óvónőnek tanulni jó döntés?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy egyetemet, de nem megy, nem tetszik. Ezért gondoltam, hogy ott hagyom ezt az iskolát, és elmegyek óvónőnek. Szeretem a gyerekeket, de sosem volt az az álmom, hogy óvónő legyek. Viszont szívesen tanulnám, de nem tudom mennyi türelmem lenne a kicsikhez. Van így értelme pályát váltani? Semmi más elképzelésem sincsen, hogy mit tanuljak. Családban van több óvónő is, ők szeretik, viszont azt mondják, hogy a mai gyerekek katasztrófálisak, neveletlenek, nem lehet velük szót érteni. Ti mit gondoltok erről?
2018. szept. 30. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Nem, mert tele vagy ellentmondásokkal.
2018. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Én világ életemben tanító néni szerettem volna lenni, ez volt az álmom, így ezt is tanultam. Viszont ha újrakezdhetném biztos nem erre a pályára készülnék.


Hidd el a mai gyerekek már nem olyanok, mint amilyen gyerekek miatt például én erre a hivatásra készültem! 27-28 gyerekből jó ha van 10-12 aranyos, jól nevelt, egészséges keretek között huncut! Ha van lehetőséged menj be az óvónő ismerősöd ovijába, akár vezetői engedéllyel és próbálj ott eltölteni néhány napot! Ha tetszik, akkor kezd el!

2018. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
17%
Ne itt tanulj óvónőnek, mert felkopik az állad, ráadásul biztos a korai halál (a folyamatos fertőzések miatt). Ismerős lányáék Svédországba mentek. Az itthon magyar-angol szakon végzett fiatal nő Svédországban kitanulta az óvónőséget és ő lett az óvodavezető. Mindezt5-10 év alatt. Itthon ezt soha el nem éred.
2018. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!