Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Passzíválás? (Bővebben lent)

Passzíválás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem , s tavaly nem vettek fel sehová. Idén felvettek,de csak egy jogi felsőoktatási szakképzésre.Úgy voltam vele ,hogy megtetszhet s tovább megyek majd alap szakra. De nem így lett. Már az első hét útán ,tudtam hogy ez nem nekem valò s egyáltalán nem ez az én utam. Utálom a tárgyakat , s a csoporttársakkal se találom a közöshangot. Teljesen kivűl állònak s idegennek érzem magam ott.Már úgy vagyok ,hogy csak a kötelező órákra járok be. Tudom ,hogy ez gáz , de úgy vagyok vele ,hogy biztos vagyok benn ,hogy nem fogom elvégezni. Ezért úgy döntöttem ,hogy a második fél évet passzíválom s jővőre újra felvételizem olyan szakra ami tényleg érdekel.

Viszont a passzíválással kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

1. Akkor is passzíválhatok,ha mondjuk valamelyik tárgy(ak)bòl nem vizsgázom le vagy megbukok?

2. Elég ha csak a Neptunban aktiv helyett passzívra állitom a státuszom vagy be kell menni a TO-ra is a suliba?

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. szept. 30. 21:28
 1/2 anonim válasza:
100%

Igen, akkor is kérhetsz passzív félévet ha valamiből megbuksz vagy el sem mész vizsgázni.


2.) Sulitól függ.... van ahol a TO-t is megkell látogatni, máshol meg nem.

De azért nem olyan nagy dolog oda bemenni vagy felhívni őket/írni egy emailt, hogy elmondják, mi a menete.

2018. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen ha majd aktuális lesz felkeresem a TO-t. :) csak így előjáròban kiváncsi voltam,főként az első dologra :).
2018. okt. 1. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!