Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Tudom,buta kérdés.

Feltudnatok nekem sorolni munkákat?

PL. : fodrász,kozmetikus,sminkes.


Komolyan mondom tovább tanulás előtt állok és halvány lila fingom sincs hogy mi akarok lenni. Minek tanuljak tovább.


2018. okt. 2. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
egyetemre menj, ne legyél ilyen proli szakmás
2018. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én inkább azt ajánlom, hogy:

1. Menj el pályatanácsadóhoz (nem tudom, hogy mindenhol így van-e, de az egyik legjobb barátnőm is volt, és valahány éves korig ingyenes), ő kitöltet veled teszteket, beszélgettek, ilyenek, és keres veled lehetőségeket.

2. Nézd meg, milyen OKJ-s képzések vannak a közeledben, ha az ilyen szakmák érdekelnek, nézd meg, mi mit takar, és írd fel a legszimpatikusabbakat.

3. Ha egyetemre szeretnél menni, akkor felvi.hu-n nézd végig a szakokat (akár a mesterképzéseket is), a legtöbbnél vannak olyan adatok, hogy "végzés utáni kilátások", meg "szakmatérkép", vagy valami ilyesmi, előbbi azt írja, hányan dolgoznak utána, ebből mennyi szakmabeli, mennyi az átlag bruttó fizetés, utóbbi pedig azt, hogy akik ilyen képzést végeztek, később milyen szakmában helyezkedtek el. Itt is írd fel azokat, amik tetszenek.

Vagy akár csinálhatod a hármat egyszerre is. A felvi.hu-n is van egy teszt amúgy, hogy milyen szak illik hozzám, vagy valami ilyesmi, azt is kitöltheted, ha egyetem is játszik.

Hidd el, ha te kezdesz el magadtól kutakodni, az sokkal jobb, mintha vadidegenek leírnák, miket ismernek, mert az összeset úgyse fogják felsorolni, aztán lehet, pont azt nem írják, ami téged érdekelne. Így meg legalább látod, milyen lehetőségeid vannak.

2018. okt. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi a baj a szakmákkal kedves első?
2018. okt. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!