Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 60%-os közép matekkal meg...

60%-os közép matekkal meg lehet csinálni egy kereskedelem és marketing (vagy más gazdasági) szakot?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt kb 2-3 hónapig jártam különtanárhoz mivel mindig is nehezen ment a matek (2-es 3-as voltam mindig). Így elég szenvedősen de el tudtam érni egy gyenge 4-est.

2018. okt. 2. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 64% lett a matekérettségim (közép), és gazdasági szakon vagyok, teljesen jól elboldogulok. Matek 1-2-őt erős 3-assal sikerült hozni, a többi matekosabb tárgyból meg általában megvan a 4-es 5-ös, mivel nem azt a konkrét matekot kérik, inkább csak ilyen alap dolgokat, amiket akár be is tudsz tanulni. :) A nehezebb része szerintem maga a matek tárgy, de ha azon túl vagy, a matekos tárgyak már tényleg nem vészesek. :)
2018. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
KéM-hoz nem kell különösebb ész, vannak viszont matekosabb szakok, azokat nem ajánlanám. Azt viszont vedd figyelembe, hogy a 60 %, az egyetemen csak egy (nem túl erős) 3-asnak számít! A többi érettségid hány % lett?
2018. okt. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Magyar: 83%

Angol(emelt): 75%

Infó(angolul): 69%

Töri: 32 %

2018. okt. 4. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:
És hány pontod lett így? Amúgy az nem árt, ha magolni jól tudsz...
2018. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
338 pontom van kermark-ra
2018. okt. 4. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hajlandó vagy-e energiát belefektetni, mert rohadtul kelleni fog. Én most fogom otthagyni a tur.-ven.-t 53 %-os matekkal, mert már a felzárkóztató órát nem értem matekból 1 hónap után és gyűlölöm az egészet úgy, ahogy van és nem akarok ezzel szenvedni évekig, mert úgysem fogom használni soha, mert bármennyire is példálózik itt mindenki ezzel, ígérem, hogy a büdös életben nem leszek se közgazdász, de piackutató, de még statisztikai analíziseket sem fogok készíteni semelyik cégnek.

Úgyhogy számomra szar döntés volt, de ha te motivált vagy akkor persze, egyáltalán nem lehetetlen, csak én akarni sem akarom.

Amúgy valahol ez nagyon fura, hogy röhögve felvesznek 464 ponttal, nem nézik a matek érettségit aztán meg alap elvárás az emelt szintű érettségi anyaga is még a felzárkóztató órán is.

2018. okt. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6, milyen emeltes anyagot várnak el?


Egyik rokonom tur-ven-en végzett. Ő nagyon gyenge volt matekból, amúgy sem jó képességű, ráadásul Norvégiában érettségizett. Gyakorlatilag 0 matektudása volt. Nagy szenvedve, de elvégezte. Ráadásul nem is a matekkal szenvedett a legtöbbet.

2018. okt. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-4 ismeretlenes egyenlet, nem lineáris egyenletrendszer, elipszis, stb. és mostmár jönnek majd a pénzügyi számítások is.

Nem mondom, hogy nem lehet elvégezni, de én nem vagyok hajlandó ennyit szenvedni érte, ennyit nem ér nekem, hogy évekig utálkozva üljek fölötte, külön tanár és társai.

Amúgy barátnőm most harmadéves és azért ő is szenvedett időnként pedig 97%-os matekot írt (közép).

2018. okt. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6

Melyik egyetemre jársz?

2018. okt. 10. 14:34
 10/10 anonim ***** válasza:
BGE-re járok
2018. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!