Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit ér ha elvégzek egy...

Mennyit ér ha elvégzek egy ilyen szakot?

Figyelt kérdés

Ezekre az online pár hetes kurzusokra gondolok, leginkább informatika témakörben.


[link]


[link]


Ezekre mind az edX app-ban találtam rá.

Mikre jók ezek? Egy informatikai BSc szak mellett például megcsinálgatni 1-2 ilyet, van értelme? Munkáltatókat izgatja ez a papír valamennyire? (Ha megveszem az ellenőrzött igazoló papírt is mellé például)


Vagy bármi infót tudtok ami az ilyen tanfolyamokkal kapcsolatos és nem árt tudni?



2018. okt. 3. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy rakás helyen egy Oracle vizsgáról sem nagyon tudták, hogy micsoda, meglepne, ha egy EDx papír mondana nekik valamit.


Amúgy szerintem jók lehetnek, én is szemezek velük régóta, de nem a papírért, azt itthon szerintem nem ismerik.

2018. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen kurzusok (pl coursera) két dologra jók:

1. szélesítik a látóköröd és alapvető információkat kapsz egy adott témakörről.

2. a munkáltatód látja benned a szándékot az önképzésre, ha fogékony arra, hogy észrevegye az ilyesmit


Izgató hatása nincs. Papírt megvenni meg totálisan felesleges. Majd lobogtatod, mikor senki sem tudja, hogy mi van mögötte?

2018. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is leginkább azért gondoltam hogy jó lehet, mert van egy két dolog BSc-n amibe nem megyünk bele olyan mélyen, és hátha segitene szélesíteni a tudásom.

Azt nem tudjátok, ha már elkezdek egy ilyen tanfolyamot, abba is lehet hagyni bármikor? Vagy ez hogy működik? Van valami hául ütője, cserébe azért mert ingyenes?

Az oldalukon nem látni ilyen infókat.

2018. okt. 3. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

A legtöbbet a Udacity nanodegree ér a piacon. Olyan sokat, hogy egyik barátom elvégezte a self driving car nanodegreet (amúgy villamosmérnök volt és úgy is dolgozott), és azonnal munkát kapott vele. Jelenleg is több kollégám jár Udacity nanodegree-re – még úgy is, hogy a srác alapból AI mérnök (mivel programozó MSc-je van és erre szakosodott), és mégis jár a Udacity AI nanodegree-re. Azt mondja, nagyon jó.


Én most az edX-en járok egy MicroMastersre. Ez is nagyon jó, nekem nagyon tetszik. A harmadik nagyon komoly műfaj a Coursera Specialization. Ez utóbbira egyedül azért panaszkodnak, mert a beadandóidat nem a tanárok, hanem a diákok egymást értékelik. Ettől függetlenül ez a három, Udacity nanodegree, edX MicroMasters és Coursera specialization olyan sokat érnek, hogy mostanában több helyen is láttam, hogy az emberek kiírják a LinkedInre a diplomáik fölé! (Tehát nem lentre a kurzusokhoz, hanem felülre a diplomákhoz.)


Vannak osztályok nálunk, akik ingyen járhatnak bármilyen Coursera specializációra, fizeti nekik a HR.


A többi MOOC platform (Udemy, LinkedInLearning, Pluralsight) is ér valamit, ezeket a kurzusoknál szokás felsorolni. Annyit mindenképpen ér, hogy látja a HR, hogy érdeklödsz, folyamatos tanulásban vagy, meg hogy kb mik érdekelnek.


Visszatérve az edX-re. Nagyon pozitívak a tapasztalataim. Én LISP-et tanulok most, és folyamatosan van számonkérés stb. Amit tanácsolok, hogy mindenképpen vedd meg (~ töltsd le) a hozzá tartozó textbookot és tanuld együtt őket.


Ja hogy Magyarországon mennyit ér? A Udacityről azt se tudják kb hogy eszik-e vagy isszák. Az edX-ről se. De ezzel nem kell foglalkoznod. Az edX előnye, hogy a CV-edbe nem azt írod, hogy "edX", hanem az egyetemet amely a kurzust kínálja. Máris jobban mutat.


A tudás meg, amit adnak, nagyon alapos és nagyon értékes, amerikai szinvonal. Melegen ajánlom.

2018. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!