Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre/főiskolára...

Akosszabo kérdése:

Milyen egyetemre/főiskolára menjek/szakot válasszak, ha a megújúló energiák, elektromos járművek, napelemek, zöld energia érdekel? Van vmilyen ehhez kapcsolódó szakma?

Figyelt kérdés

2018. okt. 8. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Energetikai mérnök (a BME-n szerintem van)
2018. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem is az energetikai mérnök ugrott be elsőnek. A BME-GPK-n van ez a szak, azt mondta egy ott végzett ismerősöm, hogy nehéz de megéri. Ő végzés után azonnal el tudott helyezkedni gyakornokként, nem is rossz fizetéssel. Talán még a környezet- vagy jármű mérnök szak tetszhet, bár szinte egy az egyben az energetikai mérnökit írtad le. :)
2018. okt. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A BME-s energetikán az alapképzésen még viszonylag kis hányadú megújuló van, de mesteren már van kifejezetten ilyen specializáció is. Pont emiatt az elején sok mindent fogsz tanulni, ami talán kevésbé kapcsolódik hozzá (atom-, hő-, villamos-, épületenergetika, plusz gépésztárgyak), de szerintem végső soron nem árt a megújulóhoz a többivel is tisztában lenni.
2018. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy van a BME-n szintén környezetmérnök szak, ami utána tudsz szintén mesterre menni, mind energetikai mérnökire mind pedig környezetmérnökire :)

De egyébként agrár képzési területen is van néhány szak, ahol ez kiemelt. De azokról még nem igazán olvastam, hallottam.

2018. okt. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kérdéshez kapcsolodó kérdésem lenne. Energetikai mérnöki gondolom sok a fizika kb milyen nehézségű? Mint gépészen villamos mérnökin vagy valamivel kevesebb?
2018. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, a BME-n tapasztalatom eléggé nyomják a fizikát még olyan mérnöki szakon is, ahol nem lenne annyira szükséges, mint mondjuk villamosmérnökin vagy gépészmérnökin
2018. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!