Milyen szakot válasszon?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi, az egyik ismerősömnek jövőre el kell döntenie hogy milyen szakra jelentkezik és mivel én TTK-n vagyok megkért hogy segítsek de nem nagyon tudom hogy melyik szak lenne jó neki. Érdekli a természet, állatok, földdel és a Földdel kapcsolatos dolgok, csillagászat is valamennyire. Nyilván olyan szak kellene amiből aztán meg tud élni stb stb.

2018. okt. 10. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Ha meg is akar élni valamiből akkor felejtse el pl a környezetvédelmet... de ma már egy biológia MSc is épp elég egy olcsó albérletre.
2018. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek hobbinak jók, de mit akar ezekkel kezdeni? Én biológus vagyok, laborban dolgozom és elég jól keresek, csak hogy megcáfoljam az első válaszadót :D Pedig még meg se csináltam az Msc-t, mert inkább mérnöki msc-t csináltam, hogy bebiztosítsam magam
2018. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó egyetemen válasszon kutatói irányban erős szakot (BSc-n kívül az arra építhető MSc-t is megnézve), mert erre van nemzetközi szinten is kereslet:


ELTE, Szeged, Debrecen, Pécs esetén: Biológia BSc-Biológus MSc vagy Földtudomány BSc- Geológus MSc.


Ha ugyanez a témakör alkalmazott irányban, akkor

SZIE (Gödöllő): Természetvédelmi mérnök BSc-MSc, Ökológiai gazdálkodás MSc, Környezetgazdálkodási agrármérnöki MSc

2018. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
TTK-n nincs földrajz szak? Mert azzal mehetne például tanárnak is
2018. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"SZIE (Gödöllő): Természetvédelmi mérnök BSc-MSc, Ökológiai gazdálkodás MSc, Környezetgazdálkodási agrármérnöki MSc"


Ismerős itt végzett MSc-n, munkatapasztalattal, két nyelvvizsgával nem talál melót itthon. Sokan mások is neccesen jönnek ki.


Szóval ha a kérdező illető számára a "meg lehet élni" egyenlő a minimálbérrel, akkor jó helyen keresgél... de ha többet akarna keresni, akkor felejtse el ezeket.

2018. okt. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!