Szép napot mindenkinek! Sajnos, a héten megállapították 13 éves fiamról, hogy epilepsziás. Segítségre lenne szükségem abban, hogy milyen továbbtanulási lehetősége van vagyis milyen szakmát választhatók a részére? Köszönöm a segítséget.

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Semmiképp sem lehet porral és mocsokkal járó munkát végeznie. Lehet belőle pincér, irodai munkatárs, rendőr. Csak néhány példa...
2018. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Kinövi!!
2018. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

A gyermekkori epilepsziát az esetek többségében kinövik a gyerekek.

Tanuljon annak aminek szeretne. A legtöbb szakmának van olyan ága ami összeegyeztethető az epilepsziával, nem kell ezért "fogyatékosnak" éreznie magát. Nyilván az orvos utasításait be kell tartani. Oda kell figyelni azokra a körülményekre amik előhozhatnak egy rohamot nála.

2018. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A doki azt mondta, hogy nem biztos, hogy ki fogja nőni. Veszélyes gépekkel nem dolgozhat ennyit tudok. A rohamok játék közben jelentkeztek, semmi stressz helyzet nem volt. Olyan szakmát szeretném, ha tanulna, amit nem kell abbahagynia, ha rosszabbodna a helyzete.
2018. okt. 11. 17:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre így nem lehet válaszolni, mert az epilepsziának rengeteg formája van. Van, akinél szinte észre sem veszel egy rohamot, van, aki eszméletét veszti, van, aki megérzi, hogy rosszul lesz, van, aki nem, van, akinek hetente van rohama, van, akinek csak 2-3 évente, van, aki kinövi, van, aki nem, van, aki gyógyszerrel tünetmentes lehet stb.

Gondolom, most meg vagy ijedve, de NE korlátozd le a gyereket pusztán félelemből! Szakorvossal beszéld meg, mire kell odafigyelnetek, és milyen szempontokra érdemes odafigyelni. (Akár még egy egészségügyi alkalmasságin is átmehet, ha a szakorvosa az állapota függvényében támogatja.) Pubertáskor általában a legrosszabb a helyzet, ha nem is növi ki, nagyon sokat változhat még (általában javul) az állapota.

2018. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy fogja kinőni...


Ha erre fogékony, és valami nagy hatás éri (pl fejsérülés, stb), simán előjöhet.

Mindenkinek mástól jön elő a roham. Általában a villódzások szokták beprovokálni, de pl én sokáig gépfüggő voltam/vagyok, mégsem jött elő sohasem a géptől.


Az epinek sok fajtája van, akár pl lelki problémák is kiválthatják.

2018. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Hogy mondhatsz ilyet, utolsó? Most komolyan? Tudod, te milyen epilepsziás gyerek szülejének lenni?

Ha nem vagy járatos a témában, inkább meg se szólalj.

Nekem most 9 éves az epilepsziás gyermekem, 6 éve derült ki, és de, KINŐHETŐ fajta.

2019. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

És milyen tudatlanságra vall az a kijelentés is, hogy a villódzó fényekre lesz rohama az epilepsziásnak, atyaég..

Az én gyerekemnek nem váltotta ki semmi! Ráadásul csak egy tört másodpercig tartott egy roham, amit rajtunk és az orvosokon kívül senki nem vett észre! Egy pillanatnyi elbambulásnak látták mások csak, de senki nem gondolta volna, hogy epilepsziás rohama volt a gyereknek.


Felnőttkorban sok esetben okozza részegség, és másnaposság, na ehhez mit szólsz? Ezért kell kerülnie az epilepsziásnak az alkoholt.


Elnézést, kérdező, hogy így kifakadtam, és nem a kérdésedre válaszoltam, de az előttem szóló kiverte nálam a biztosítékot, ez a baj, nekünk is titkolni kell még a gyerek osztályában is, mert ilyen tudatlanok az emberek, mint az előttem válaszoló. :(

2019. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, ne általánosíts! Valóban nem mindenkinél vált ki rohamot a villózó fény. Jómagam sajnos nem közéjük tartozom, 50 éve vagyok epilepsziás és "hivatalosan" már a monitoroktól is el vagyok tiltva, még irodai aktakukacként sem válnék be, elvégre ma már minden az internetről szól. Karácsonykor, szilveszterkor ajánlatos elkerülnöm azokat az utakat, ahol némely ablakban-erkélyen túlzásba viszik a villogó karácsonyfa-égők használatát.

Akár 15-20 perces rohamokat, eszméletvesztéseket is kiválthat nálam, a legdurvább az a brutális "királykék" szín.

20-30éve diszkóba sem mehettem, kb 10perc alatt totál K.O. lettem.

Kórházakban néhány betegnél pl. éppenhogy villogó fénnyel generálnak rohamokat, amikor a roham közbeni agytevékenységet akarják vizsgálni!

Anyám tudna arról "mesélni", mit jelent epilepsziás gyerek szülőjének lenni, 31 éve rokkantnyugdíjas vagyok, egy selejtes fehérjehalmaz, semmitérő agyhalott.

Kedves kérdező! Amikor a gyerek számára szakmát választasz, előtte mindenképpen egyeztess vele is, ne kizárólag a te döntésed legyen! Ha beszuszakolod egy mások által ajánlott szakmába, és később javul-rosszabbodik az állapot, illetve rájön a gyerek, hogy nem abban a munkakörben akarja eltölteni az életét, akkor ne a nulláról kelljen újrakezdenie az "építkezést".

Neki van már jövőképe, tippje, elképzelése arról, hogy "mi lesz, ha nagy lesz"? Szaktanácsadóval beszéltetek már?

Vedd figyelembe, hogy ha "kinövi" a jelenlegi állapotát, akkor is jegyzik majd őt, mint egykori epilepsziást !

Most még csak 13, ne engedd, hogy a suliban hátrányos helyzetbe kerüljön, vagy akár kiközösítsék!

(Engem naponta aláztak, "csúfoltak"...és féltek tőlem)


Mielőbbi rohammentes életet és életreszóló jó választást a leendő munkahelyhez! Üdv. mindenkinek. :)

2019. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
#7 Szűk ismeretségi körömben van egy epis, aki hivatalosan "kinőtte" néhány éve, most visszajött... Egyesek azt mondják ez nem "fátum". De. Ez az. Rosszabb, mint egy szégyenfolt. Főleg ha öröklött...
2019. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!