Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit szolnátok ha a gyereketek...

Mit szolnátok ha a gyereketek így szeretne továbbtanulni?

Figyelt kérdés

A lányom jövőre megy gimnáziumba, és szeretne az első évben magántanuló lenni, és egy éva alatt elvégeznin a kilencediket és a tizediket, utána pedig tizenegyedikbe járni.

Nem gondolom úgy hogy nem lenne képes rá, de nem szeretném hogy asszociális legyen.

Szerintetek?



2018. okt. 12. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
De mivel indokolja?
2018. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, ha biztosítani tudjátok hozzá a felkészítő tanárt. Vagy esetleg matek zseni? Vagy másban zseni?
2018. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a középsulis évek az estek 80%ában meghatározóak így társasági szinten (szerelmem, barátok, osztálykirándulások, bulik stb.)

Szerintem kár lenne kihagyni ezeket.

Ezzel csak lerövidíti ezt az időszakot és még is nehezíti.

2018. okt. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elsősorban a fizika, a kémia és a matek megy neki, már most is sokat unatkozik az órákon, van olyan tanára aki ad neki plusz feladatot, viszont olyan is aki csak veszekszik vele emiatt.

Vannak barátai, de a legtöbb nem az iskolából van.

2018. okt. 12. 18:28
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem te vagy a gyerek. Verd ki a fejedből, és térj vissza a valós életbe. Ez így nem fog menni, és a szüleid se fogják megengedni, teljesen jogosan.
2018. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Attól, mert 3 tárgyból jó, még nem jelenti azt, hogy 2 évet tud ugrani. A többi tárgyat is ugyanúgy teljesíteni kell. Arról nem is beszélve, hogy ha már most unatkozik az órákon, akkor én inkább megnevelném, hogy egy kicsit szálljon le a magas lóról és figyeljen oda. Attól, hogy jobb valamiből a csoporttársainál, nem kell játszani a nagymenőt. Világ életemben kitűnő voltam, biológiából, történelemből, angolból és kémiából, de sose gondoltam, hogy emiatt unatkoznom kell az órán mert a többiek lassabban haladnak. Sőt, sokszor lehetett új dolgokat hallani ha odafigyeltem.


Arról nem is beszélve, amit a legtöbben írtak, hiába lép előre 2 évet, akkoris egy butus kislány lesz a nagyok között és minden jóból kimarad. Egy 15 évesnek nincs keresnivalója a 17-18 évesek között, mert bár papíron csak 2-3 év a különbség a szocializációjuk teljesen eltérő. És nem a barátok számára kell gondolni, hanem pont, hogy arra, hogy megtanulja milyen az, amikor lesznek ellenségei, lesznek irigyei és lesznek olyanok, akik piszkálni fogják. Mert sokan lesznek és felnőtt korában emiatt nem kéne ideg összeroppanást kapni.


Ráadásul, nem akarok bunkó lenni, de az, hogy általánosban miből jó semmit nem jelent. Én középiskolában voltam kitűnő a felsorolt tárgyakból de már diplomával a kezemben is azt mondom, hogy nagyon sok dolgot nem tanultam meg, amit még meglehetett volna. Az általános iskola nem szint, aki ott kitűnő kb semmit nem jelent. A kisebbségieken kívül a legtöbb ember elég jó eredményeket produkál azon a szinten.

2018. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Hacsak nem vagy mindenből zseni,akkor bizony rendesen el kell végezned majd a 9.osztályt ,és többit is .
2018. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Én inkább megpróbálnék beszélni a tanárokkal, hogy nem lenne-e lehetőség arra, hogy mondjuk erősebb csoportba kerüljön vagy kapjon plusz feladatot. Ez nem megjátszás, nem különcködés stb., tényleg van olyan, amikor a gyerek szétunja az agyát...számára teljesen felesleges az az óra. Én megértem. Nekem már megvolt a felső fokú nyelvvizsgám, mikor még mindig azt kellett hallgatnom, hogy a tanár 200. alkalommal próbálja elmagyarázni a létige ragozásást.... kb. fel tudtam volna vágni az ereimet. Sajnos az én tanárom nem volt megértő és ugyanezzel a hülyeséggel jött, hogy különcököd stb...gyűlöltem az egészet, csomószor el is lógtam. Ennek így semmi értelme nincsen. Ha neki jobb tanárai vannak, akkor szerintem ezt érdemes megpróbálni, hátha ki tudnak találni valamilyen megoldást. Esetleg az is szóba jöhet, hogy mondjuk átmegy egy erősebb iskolába. Viszont a magántanuló sem vészes vagy rossz ötlet, de azért szerintem is jobb, ha ilyenkor még közösségben van a gyerek és együtt tanul a többiekkel.
2018. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Jól értettem, hogy az általános iskolában unatkozik? Ha pl, egy erős matek vagy kémia tagozatos gimnáziumba tanulna tovább, akkor nem biztos, hogy unatkozni fog! Olyanokkal járhatna együtt, akiknek vele hasonló képességei lennének. Találjatok a környéken egy erős reál beállítottságú gimnáziumot és próbáld meg elmagyarázni neki, hogy miért lenne jobb a korosztályával együtt tanulni, akiknek ráadásul hasonló az érdeklődésük.
2018. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy meg lehet csak egy-egy tantárgyból is osztályozót tenni és akkor csak azokra az órákra nem kell bejárnia.
2018. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!