Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miket kell tanulni ahhoz hogy...

Miket kell tanulni ahhoz hogy divattal kapcsolatos munkám leheasen?

Figyelt kérdés
Nem tudom még fixen hogy stylist vagy designer lennék de ezzel a témával foglalkoznék szívesen. Gondolkozok Franciaországban tanulni is akár mert tanulok franciául a suliban. Miket kell megtanulni pl anyagok pl textil meg ilyenek? Valaki tudja miket? Hol kell tanulni a szakmát?

2018. okt. 12. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Van ilyen képzés. De lehet hogy az nem az igazi. Ezeket elég sokan akarják csinálni, ahhoz képest, hogy végül mennyien tudnak belőle megélni. Inkább menj el egy "könnyűipari mérnök"-i szakra. Akkor elég nagy tudásod lesz ezekről, és még utána is lehetsz stylist vagy dizájner. Viszont lesz egy diploma is a kezedben, lássuk be azzal azért még mindig biztosabb az elhelyezkedés, és a fizetések is átlagban magasabbak.
2018. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
A könnyűipari mérnök az nem stylist, nem is designer :D Szerintem az első válaszoló nagyon el van tévedve.
2018. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Félreértettél, nem azt írtam. Ne forgasd ki a szavaimat! Az egy olyan szakma, ami anyagokkal, köztük ruhákkal is foglalkozik, a gyártásukkal. Sokkal jobban jár a kérdező, ha van egy diplomája. Stylisthoz elég tulajdonképpen a jó ízlés, de annak nehéz elmenni.
2018. okt. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szia :) Bár nem Franciaország, hanem Anglia,de ajánlom a London College of Fashiont, rengeteg divattal kapcsolatos szak van, olyanok is amikről Magyarországon nem is hallani. Elmehetsz tervezői irányba is, azon belül is akár cipő, táska, kiegészítő, férfi, női, fehérnemű, stb. Üzletiesebb képzések is vannak pl fashion management vagy marketing, amivel akár nagy divatházaknál is tudsz dolgozni, vagy Te magad indíthatsz vállalkozást. Van még divat fotós, sminkes, divat újságíró, PR, stylist. Én idén felvételizek fashion managementre. :)
2018. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!