Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Amennyiben most kezdek el...

Amennyiben most kezdek el intenzíven tanulni az emelt törénelem érettségire lehetséges, hogy alaposan fel tudjak rá készülni?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem, hogy napi másfél órát tanulnék történelemből. Újra végigolvasnám a tankönyveket 9-12-ig, kiegészíteném a bennük található fejezeteket további információkkal, mind a 12 témakörhöz kapcsolódóan olvasnék szakirodalmat és akár regényeket is, ami pontos képet ad a korról. Megvettem a kidolgozott érettségi tételeket, amiről azt mondták a tanáraim, támpontot ad a követelményekről (B. Mátyus Gyöngyi és Bori István könyve), ebből kiindulva egészíteném ki az egyes tételeket. Mindemellett természetesen minden héten megírnék egy régi érettségi feladatsort.


Mi a véleményetek, így fel tudnék készülni eredményesen az emelt történelem vizsgára?



2018. okt. 14. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem ez így jó lesz. Az a lényeg, hogy jól be tudd osztani az időd, na meg pihenj is, ez is fontos. Hajrá!
2018. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2007-ben osztálytársaimnak kevesebből is sikerült, de azóta nem tudom mi változott.

Szerintem menni fog, és ha ügyes vagy még az egyetemi első félévre is bőven felkészülsz. (Ha olyan szakra mész)

Hajrá! Kitartás!

Ne felejts el ismételni sem. Menni fog!

2018. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha ezt az ütemtervet tényleg tartani tudod akkor igen.

Amúgy itt a 21. század ;) szóval a doksifilmek videók is segíthetnek, mint ezek: https://www.youtube.com/channel/UC22ykWspI6yMHniyhbUovpw/vid..

2018. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!