Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmernoki/gepeszmernoki...

Villamosmernoki/gepeszmernoki karhoz mit vegyek fel fizika melle faktnak? Matekot vagy infot?

Figyelt kérdés
Melyiknek vennem tobb hasznat az egyetemen?

2018. okt. 14. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Matekot mindenképpen.
2018. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Matek.
2018. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Matek mindenképp
2018. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! Akkor nem uszom meg a matekot.

Es a matek emelt mennyire szukseges a bennmaradashoz(!)(nem a bejutashoz)?

2018. okt. 14. 17:30
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Elég hasznos a fakultáció a bennmaradáshoz, mert kb azt tanítják ott amit az egyetemen első 3-4 hetében gyorsan ledarálnak majd úgy veszik hogy te ezt már kisujjból kirázod. A sima gimis matektudásra építenek szóval megtanítanak pl deriválni és integrálni az alapoktól, de annyira hamar tovább is lépnek hogy ha nem fogod fel elsőre már a szemeszter elején csúnyán lemaradsz. Benn tudsz maradni akkor is ha nem jártál faktra, feltéve hogy gyorsan tanulsz és könnyen megérted a matekot (ez esetben mondjuk a fakt se okoz gondot), viszont a saját dolgod könnyíted meg ha már előre van egy stabil tudásod.
2018. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy nem a matek emelt kell a bennmaradáshoz, attól még hogy elvégzed a faktot érettségizhetsz középszinten. Nálunk is sokan voltak matek fakton, de csak az emeltezett akinek kötelező volt a szakjához (matek alapszak meg vmilyen közgazdasági szakhoz kellett), aki mérnökire ment simán középszintű érettségit írt. A lényeg hogy erősen ajánlott a matek fakt, de ha nem akarsz nem kell matekból emelt érettségit írnod.
2018. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vicces egy kicsit, hogy azt hitted meg lehet úszni a matekot. Az egyetemen legalább 3 féléven keresztül darálják majd orrvérzésig. (Villanyon BME-n 5 tárgy csak matek.)

Szóval erős alapok kellenek.

2018. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:D Azzal mar a kezdetektol tisztaban vagyok, hogy matek nelkul nem lehet vegigcsinalni. Kozben rajottem, hogy igazabol a kerdes mar eleve hulyeseg, hisz az infobol max. a programozasnak vennem hasznat, ami mindossze 1-2 honapot jelent. Programozni itthon is tanulgatok, a matekrol eddig azt hallottam, hogy elegge egy szurotargy.
2018. okt. 15. 17:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Matek annak bukta, aki beletojik, vagy nem érett az egyetemre. Én BME-re járok villamosmérnökire, itt tisztában vannak vele, hogy nem matematikusokat képeznek, a gyakorlatok anyagából mindig lehet hozni a ZH-kat.
2018. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Emelt infó egy vicc, szerintem semmmi haszna. Az egyetemen 1 hónap alatt megtanulod azt a tudást. Matek fontosabb szerintem, azt nem olyan könnyű pótolni.
2018. nov. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!