Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Pontosan milyen szak (ok) ra kell jelenkeznem, ha a későbbiekben magyart és történelmet szeretnék tanítani?

Jelenleg tizenegyedikes vagyok, és gyakran gondolok a továbbtanulásra. Erdélyben élek, és a sok éves álmom megvalósítása fele haladok: irodalom (és talán történelem is) tanár szeretnék lenni. Az ELTE BTK-t választanám, és a romániai törvények értelmében előrehozott érettségit tennék 2020 tavaszán.

A probléma az, hogy a magyarországi rendszer teljesen más az ittenihez képest, és sok-sok böngészés után is néhol még átláthatatlan számomra. Ha magyart akarok tanulni és majd tanítani, akkor a PPK-ra kell jelentkeznem, és/vagy a BTK-ra?

Egyébként mit gondoltok ezekről a karokról? Nehéz bejutni külföldi felvételizőként? Kíváncsian várok minden hozzászállást, útbaigazítást. Előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: tanár, BTK, ELTE PPK, külföld, egyetem, felvételi

okt. 14. 22:39  Privát üzenet  

A válaszok

ELTE Tanárképző Központ

felvi.hu

Szerintem lényeges különbség nincs. De azt ugye tudod mivel jár ma Mo-n tanárnak lenni?!?!

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont okt. 14. 23:54 Privát üzenet
ELTE BTK-t ajánlom. De böngéssz itt gyakorin, mert itt is elég sok hasznos tanács van ezzel kapcsolatban.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont okt. 15. 08:37 Privát üzenet
Csak az egyik karra fogsz jelentkezni, mivel nem hirdetik meg a szakot mindkettő karon keresztül, viszont mindkettőhöz tartozni fogsz, hiszen a pedagógiai és pszichológiai ismereteket a PPK-n fogod tanulni, a szaktárgyi ismereteket viszont a BTK-n. Ez elég bonyolultnak tűnik, de a felvételi során teljesen egyértelmű lesz a jelentkezésed. Osztatlan tanári szakra kell jelentkezned, magyar és történelem szakpárra.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont okt. 15. 10:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Számoltam már a tanári pálya nehézségeivel és hátrányaival, viszont a szépségei miatt nekem bőven megéri, és ezt szeretném csinálni.

Nagyon köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!:)

# 4/4Időpont okt. 15. 13:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha 25 évesen semmilyen szakképesítés/ egyetemi szak nem érdekel, akkor van rá esély, hogy későbbiekben fog?
Skandinávisztika szak elvégzésével a későbbiekben milyen munkát kehet vállalni, mik a kilátásaim a jövőre nézve? (Jelenleg végzős gimis vagyok és ezt jelöltem be második helynek,...
Ha matematika szakon tanulnék tovább, de a későbbiekben anyagi dolgok miatt programtervező informatikusként kéne dolgoznom, akkor annak milyen hátrányai lehetnének, hogy nem az a végzetségem?
SOS! Japán vagy kínai szakkal mit lehet kezdeni a későbbiekben?
Kereskedelmi szakmenedzser szak megéri? Későbbiekben el lehet vele helyezkedni mint bolt vezető pl vagy ahhoz több magasabb végzettség kell?
Van itt olyan, aki az NKE-re jár ( főleg a KTK érdekelne)? Milyen ez a szak? Mennyire könnyű/nehéz ezzel elhelyezkedni a későbbiekben?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!