Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontosan milyen szak (ok) ra...

Pontosan milyen szak (ok) ra kell jelenkeznem, ha a későbbiekben magyart és történelmet szeretnék tanítani?

Figyelt kérdés

Jelenleg tizenegyedikes vagyok, és gyakran gondolok a továbbtanulásra. Erdélyben élek, és a sok éves álmom megvalósítása fele haladok: irodalom (és talán történelem is) tanár szeretnék lenni. Az ELTE BTK-t választanám, és a romániai törvények értelmében előrehozott érettségit tennék 2020 tavaszán.

A probléma az, hogy a magyarországi rendszer teljesen más az ittenihez képest, és sok-sok böngészés után is néhol még átláthatatlan számomra. Ha magyart akarok tanulni és majd tanítani, akkor a PPK-ra kell jelentkeznem, és/vagy a BTK-ra?

Egyébként mit gondoltok ezekről a karokról? Nehéz bejutni külföldi felvételizőként? Kíváncsian várok minden hozzászállást, útbaigazítást. Előre is köszönöm!



2018. okt. 14. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

ELTE Tanárképző Központ

felvi.hu


Szerintem lényeges különbség nincs. De azt ugye tudod mivel jár ma Mo-n tanárnak lenni?!?!

2018. okt. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ELTE BTK-t ajánlom. De böngéssz itt gyakorin, mert itt is elég sok hasznos tanács van ezzel kapcsolatban.
2018. okt. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak az egyik karra fogsz jelentkezni, mivel nem hirdetik meg a szakot mindkettő karon keresztül, viszont mindkettőhöz tartozni fogsz, hiszen a pedagógiai és pszichológiai ismereteket a PPK-n fogod tanulni, a szaktárgyi ismereteket viszont a BTK-n. Ez elég bonyolultnak tűnik, de a felvételi során teljesen egyértelmű lesz a jelentkezésed. Osztatlan tanári szakra kell jelentkezned, magyar és történelem szakpárra.
2018. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Számoltam már a tanári pálya nehézségeivel és hátrányaival, viszont a szépségei miatt nekem bőven megéri, és ezt szeretném csinálni.


Nagyon köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!:)

2018. okt. 15. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!