Mit tudok kezdeni csak a biológiával?

Figyelt kérdés
Idén felvettem fakultációnak a biológiát és a kémiát. Mert évek óta nincs más célom mint az orvosi. Viszont a kémia elég nehézkesen megy úgyhogy az lenne a kérdésem hogy csak a biológiával merre lehet tovább menni? Szeretnék az egészségügyben maradni. Érdekel az emberi felépítés, idegrendszer, betegségek, kialakulásuk, gyógyításuk, rákos megbetegedések stb. Valami ötlet?

2018. okt. 15. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feküdj rá a kémiára. Max kihagysz egy evet egyetem előtt és akkor megcsinálod a kemiát, ha most nem sikerül. Ne add fel, ha tenyleg orvos szeretnél lenni, nem olyan nehéz az az emelt kémia.
2018. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ápolónak pl lehet , hogy tudnál menni. Vagy pl ilyen fogorvosi asszisztens, vagy ilyesmi. Vagy pl nemtom, hogy a fogorvosoknak pl kell-e a kémia.
2018. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Önmagában nincs csak biológia, mivel minden tudományterület átfed több másikkal. Nem tudsz csak földigilisztákról tanulni anélkül, hogy nem ismernéd a föld összetételét, a növények anyagcsere folyamatát és molekuláris mechanizmusát. Szóval érted? Kikerülhetetlen, ha biológiából vagy jó, hogy tanulj kémiát vagy éppen földrajzot.
2018. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Neee..ne az emelt kémia riasszon vissza könyörögve kérlek. Keress egy jó magántanárt vagy okos osztálytársat aki elmagyarázza a lemaradásodat. Én is megbántam,ha akkor megcsinálom és észnél vagyok lassan diplomám lehetne.
2018. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha csak "sima" biológia szakra mész el, akkor is tele lesz kémiával a tananyag. Annó én is úgy kezdtem fakultáció felvételekor, hogy csak biosz, a kémiának teljesen a nulláról álltam neki, semmi affinitásom nem volt hozzá, még utáltam is. :D Egy szuper magántanár tett kb "csodát" velem, annyira, hogy most már a gyógyszerészetin vagyok, ami ugye főleg kémia. Na de a lényeg, hogy ha úgy érzed, hogy nehéz a dolog, akkor se add fel, mert abszolút megtanulható. Én is így kezdtem. Aztán az orvosin majd bejön a fizika, és a többi szépség, amikor majd rájössz, hogy ez a kezdeti kémia incidens semmi azokhoz képest. Szóval hajrá!!
2018. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!