Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Győriek! Kazinczy vagy Révai?...

Pandacornis79 kérdése:

Győriek! Kazinczy vagy Révai? Mi a véleményetek ezekről az iskolákról? Illetve melyiket ajánlanátok és miért?

Figyelt kérdés
Jót és rosszat is hallottam mindkét gimiről,nem tudom hogy minek lehet valóságalapja.:D

2018. okt. 16. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit szeretsz, milyen irányban tanulnál tovább.

Ha reál, akkor egyértelműen révai. Én kazinczys voltam es kemiabol még az érettségi kísérletek elvégzésére sem volt lehetőség, csak ha kifizettünk jó sok pénzt hogy átmehessünk a révaiba érettségi felkészítőre...

Matekból is azt tudom mondani hogy inkább révai, teljesen más szinten tanítják...

Ha humán akkor viszont kazinczy mert onnan nem sajnálják a pénzt...

Amúgy a kazinczy nagyon (egyre jobban ) felhígult...értsd gazdag (nagyon gazdag) szülők protekciós gyerekei...sok a sznob. Én évekig szégyelltem magam hogy nyáron max a balatonig jutottam el, míg az osztály 70-80% hetekig külföldön nyaralt, és nem csak a szokásos horvat tengerpart stb...

Révais tanárokról nem tudok nyilatkozni, de a kazinczysok nagyon rendesek, segíteni akarnak, motiváltak (többség)...

2018. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:)
2018. okt. 19. 19:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kazinczyban nincsenek konkrét szakok, mind a 4 osztály kb. ugyanazt tanulja, és 11.-től van fakt; Révaiban (ebben nem vagyok annyira biztos) külön osztályok vannak, pl. van matek-fizika, biosz-kémia... Szóval ha megvan, hogy melyik tantárgy érdekel konkrétan, és van külön ilyen tagozat a Révaiban, lehet azt mondanám :D Ha nincs, akkor Kazinczyban szerintem azért célszerűbb, mert mindent tanulsz, és lehet, hogy rájössz, hogy más érdekel.


Kazinczys vagyok, ez már a 7. évem ott, tanulás szempontjából inkább ilyen általánosabb, én személy szerint matekosabb vagyok, és mindig foglalkoztak velem a tanárok, akár külön is. Fakton is egész sokat tanulunk. Az iskolai élet.. hát az talán lehetne jobb is, nem igazán van sok program, de ez nagyban függ attól, hogy kit kapsz ofőnek; pl. egyik osztály most hétvégén szervezett adventi kirándulást.


Igazából nem látok sok különbséget a két suli között, érettségire mindkettő felkészít, nálunk most pl. sok előadás van továbbtanulásról, több régi diák jött bemutatni a szakát. Én Kazinczyn keresztül tettem le a Kresz-vizsgám is, nem kellett szenvednem h hol, hogyan kell jelentkezni...


Ha valami konkrétabb kérdésed lenne, lehet, hogy tudok válaszolni :D

2018. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!